A balin nem csalihal, hívja fel a figyelmet a Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség a közösségi oldalán közzétett bejegyzésben.
Az utóbbi időben egyre többször találkoztak halőreink méreten aluli nemes hal (pl. balin) vagy védett faj (pl. szivárványos ökle) csalihalként való felhasználásával. Mindkét cselekmény a halgazdálkodási törvény elleni szabálysértés. Ilyenkor a halőrnek nincs mérlegelési jogköre, sajnos minden esetben be kell vonnia az állami jegyet, és feljelentést kell tennie
– vázolták fel.
A szövetség szakemberei tisztában vannak azzal, hogy az ilyen szabálysértések nagy része jóhiszemű tévedés, ezért egy rövid képes tájékoztatóval segítenek megelőzni a bajt.
Az első képen felül egy küszt láthatunk, alul pedig – sajnos már fej nélkül – egy balin van. Jól látszik, hogy a balin pikkelyei jóval kisebbek, és ha lenne feje, akkor a sokkal nagyobb száj is feltűnő lenne, ahogy az a második képen látható. A harmadik fotó egy védett szivárványos öklét ábrázol, ez a hal a testalkat és a pikkelyek színezete alapján könnyen azonosítható
– részletezték, hogy mire érdemes figyelni, amikor csalihalat választ a horgász, és kiemelték, hogy vigyázzunk értékes halainkra, ha a legkisebb kétségünk is van a fajmeghatározásban, akkor inkább engedjük szabadon a csalihalnak szánt példányt!
The post Egyre nagyobb gondot okoz a tiltott halakkal való csalizás first appeared on Sokszínű vidék.