Sosem látott közelségbe hozzák egymáshoz embert és gépet a Samsung új csúcsmobiljai. Megérkezett a Galaxy S25 család Magyarországra is.
Hajlítható telefonok előretörése ide vagy oda, a telefonos szektor egyik legerősebb szereplője továbbra is nagyon bízik a hagyományos kialakítású modellekben.
A Samsung tartva magát a hagyományokhoz ezúttal is január vége felé rántotta le a leplet a Galaxy S család legújabb tagjairól, amelyek az ilyen készülékek közé tartoznak, és amelyeket egyértelműen a felső kategória meghódításának céljával küld csatába a konszern Magyarországon is.
Marad a trió felállás
A Galaxy S25 széria a már bevált módon három tagból áll. A szimplán csak S25 névre keresztelt termék kompakt darab, konkrétan az egyik legkisebb elérhető prémium telefon jelenleg. Pont a méretei miatt lesz majd népszerű jó eséllyel, hiszen kisebb kézzel is könnyű használni.
Három modell, három méret.
Közvetlen rokona az S25+, amely nagyobb, 6,7″ képernyővel bír, a sorból viszont ezúttal is kilóg az abszolút csúcsot képviselő Ultra, amely megjelenésében is egyes képességei terén is különbözik az előbbiektől. Például jobb kamerarendszerrel, és a készülékházba dugható aktív tollal látták el. Ebből fakadóan idén is ez a legizgalmasabb, amely megérdemel majd egy kis extra figyelmet (hamarosan kapunk is belőle majd egy tesztpéldányt).
Egyedi hardver
Mindhárom modell megkapta az elérhető legjobb chipet, a Snapdragon 8 Gen 4 Elite-t, amelyet ráadásul a Samsung mérnökei kifejezetten e modellekhez, illetve a rajtuk futó exkluzív szoftverhez optimalizáltak. Mert hát az igazi újdonság és extra az idei évben nem is maga a hardver, hanem a mesterségesintelligencia-technológiákkal kitapétázott háttér.
Fókuszban az AI
Mint ahogyan azt a vállalat hazai képviseletének munkatársai elárulták:
az idei évben a cél az volt, hogy a különféle szolgáltatások révén minden korábbinál közelebb hozzák egymáshoz az embert és eszközt a multimodális AI koncepció szellemében.
Ennek lényege, hogy a mesterséges intelligenciára építő algoritmusok egyszerre képesek kezelni több különféle forrásból származó információt, és az ezekhez kapcsolódó alkalmazásokat. A cél, hogy mindig a legmegfelelőbbet tolják oda automatikusan a felhasználó orra elé, hogy a lehető legkényelmesebb és gyorsabb legyen a használat.
Amennyiben megengedik neki, akkor a telefon folyamatosan figyeli a gazdájának szokásait, illetve a kapcsolódó intelligens eszközökről érkező adatokat is szinkronizálja. Eközben folyamatosan tanul és fejlődik, és rövid idő után tényleg egy intelligens asszisztensként funkcionál majd, aki kitalálja a gondolatokat is.
Az egy dolog, hogy reggel a napi tennivalókkal, illetve a felhasználót érdeklő témákkal kapcsolatos hírekkel, videókkal és érdekességekkel fogadja. De figyelmeztet például arra is, hogy ha a megszokott útvonaláról torlódást jelentettek. Ha valaki egy éttermet keres a közelben, akkor azonnal dobja fel a térképet, és állítja össze az útvonaltervet magától a korábban favorizált közlekedési eszközök figyelembe vételével. Tehát, ha adott esetben a tulajdonosa biciklivel jár általában, akkor bringás opciókat ajánl fel. Ám amennyiben a car sharinget preferálja, akkor a közelben található járműveket jeleníti meg.
Hogy az eszközzel való kommunikációt megkönnyítsék, az egészet nyakon öntötték a szintén AI alapú beszédfelismeréssel.
Ez a korábbi hasonló kezdeményezésektől eltérően már képes arra, hogy az élő beszédet, vagy akár egész mondatokat is megértsen, ráadásul magyarul is tud. Így nem kell a virtuális billentyűzetet püfölni vagy ikonokra böködni, hanem parancsszavakkal is instruálható a telefon formájú személyi titkár. Sőt, már arra is kiképezték, hogy felismerje az képeken található személyeket, fogalmakat és objektumokat, és azokra képes rákeresni, vagy akár konkrét appokat társítani hozzájuk.
Érkeznek Magyarországra hivatalosan az okosgyűrűk.
Amennyiben valaki lefényképez egy telefonszámot az utcán, akkor az már a fotó alapján egyetlen érintéssel felhívható, nem kell azt felírni, beírni a telefonkönyvbe vagy megjegyezni, ha tárcsázni szeretné rögtön, de akár egy érintéssel tovább is passzolhatja emailben, chatben vagy SMS-ben.
Magyarországra jön a gyűrű
A cég hazai képviselete azt is elárulta, hogy 2025 januárjától végre Magyarországon is elkezdik forgalmazni az okosgyűrűt. Nem vagyunk meglepve, hiszen mi már kipróbáltuk korábban, és odáig voltunk érte. Állítólag Nyugat-Európában, az USA-ban és a Távol-Keleten igen jól fogy, szóval jó eséllyel ellátási problémák miatt kellett rá eddig várni. Egyszerűen nem tudnak belőle eleget gyártani.
Tartalomgyártók a célkeresztben
Emellett az új AI csomag kapott néhány olyan funkciót, amely azok számára lehet hasznos, akik szeretnek videókat készíteni. A program különféle sávokra bontja a felvett hangokat, így megkülönböztet beszédet, zenét vagy városi zajt. Az intuitív szerkesztőfelületen ezek erőssége külön-külön szabályozható, vagy akár ki is kapcsolhatóak.
A tartalomgyártóknak is kínál újdonságokat.
Értelemszerűen ez jelentősen megkönnyít az állományok szerkesztést, épp úgy, mint az, hogy mostantól már lehet LOG formátumban is rögzíteni a videókat. Ez a szabvány több adat eltárolását biztosítja, így nagy szabadságot ad. A végeredmény ebből fakadóan jobban megközelítheti azt, mint amit az ember elképzelt.
Az AI algoritmusoknak a Samsung mérnökei komoly szerepet szánnak akkor is, ha a videórögzítés feltételei nem kifejezetten ideálisak.
A Nightography nevű technológia sötétben lép színre, és a zajos képrészletek eltűntetésében játszik állítólag komoly szerepet. Emellett az új Galaxy S25 modelleket ellátták egy fejlett felskálázási eljárással is, ami a televízióknál már megismert módon működik. Azaz az eljárás képes feljavítani a képernyőn megjelenő alacsonyabb felbontású anyagokat, legyen az film, videó, kép vagy játék.
Telefon evolúció
Bár az új modelleket már megtapogathattam, megnézhettem élőben, ám alapos kipróbálásra még nem volt idő és lehetőség. Mindenesetre a jelenleg rendelkezésre álló információk alapján a Samsung tényleg lépett egyet-kettőt felfelé az evolúciós létrán.
A Galaxy S25 telefonok olyan friss funkciókat és szolgáltatásokat kaptak, amelyek nem csak jól hangzanak, hanem valóban hasznosak lehetnek a mindennapok során, és növelik a felhasználói élményt. Abban egészen biztos vagyok, hogy hamarosan több nagy gyártó is követi a példájukat ezen az úton, hiszen itt még lehet látványosan újat mutatni.
Árak
A legkisebb a legolcsóbb ezúttal is: a Samsung Galaxy S25 ajánlott fogyasztói ára 380 000 forintról indul, amiért egy 128 GB tárhellyel ellátott termék jár. A nagyobb testvérnél az alap a 256 GB-os változat lesz, amiért 500 000 forintot kell majd letenni az asztalra. Az ugyanekkora tárhellyel bíró, tényleg különleges Samsung Galaxy S25 Ultra pedig 600 000 forintba került majd. De ha valaki 1 TB-os adattárolót szeretne bele, akkor akár arra is van lehetőség, ám azért 770 000 forintot kell fizetnie.
The post Ennyiért jönnek a Samsung új csúcsmobiljai, amik a gondolatainkat is kitalálnák appeared first on Forbes.hu.