Az iskola bojkottálja a kormányrendeletet, mely előírja, hogy az tanítás előtt a diákok adják le mobiljaikat és más, hang- és képrögzítésre valamint internetkapcsolatra alkalmas eszközeiket.
Mi történt? A budapesti Madách Imre Gimnázium bojkottálja a digitális eszközök betiltásáról szóló rendeletet, az intézmény honlapján közölték, hogy nem veszik el a diákok digitális eszközeit. “Iskolánk pedagógiai célja a digitális kultúra helyes használatára való nevelés, nem pedig a tiltás. Bármelyik órán sor kerülhet az eszközök alkalmazására, így életszerűtlen lenne az állandó beadás-kivétel” – írja a nevelőtestület.
Háttér. Augusztus 8-án lépett életbe a kormányrendelet, mely szerint csak korlátozottan lehet használni az iskolákban a mobiltelefonokat, a kép- vagy hangrögzítésre alkalmas eszközöket, illetve az internetelérésre alkalmas okoseszközöket. Ezeket a tanítási nap kezdetén, az órák előtt le kell adni, majd a házirendben foglaltak szerint tárolják és adják vissza őket. Azt is a házirendben határozzák meg, hogy mikor használhatják mégis a diákok.
Problémák a rendelettel. A rendelet egyébként óvatosan fogalmazva is problémás. Ugyanis az okostelefon bőven több ma már, mint egy zavaró eszköz. A gyereknek ugyanis azon van a bérlete, azzal fizet az iskolai büfében, a cukorbeteg, azon van a program, ami elemzi a mérést (vagy az okosóráján, ami szintén képes hang és képfelvételt készíteni, és internetképes is, tehát szintén le kéne adnia belépéskor).
Ezen felül egy telefon alsóhangon is 50 ezer forint, tehát elvárható, hogy ennek megfelelően kezeljék. Tehát ha minden leadáskor elismervényt ad az iskola, kiadásnál pedig állagfélmérés történik, és az egész megvan 2 perc alatt, akkor egy nagyobb gimnáziumnál ez 1800 perc, azaz 30 óra extra munka. A reggel leadott eszközök tárolása sem egyszerű feladat, hiszen simán több tízmillió összértékű digitális eszközről van szó.
The post Fellázadt a Madách Imre Gimnázium a mobilok elkobzása ellen appeared first on Forbes.hu.