Gyakori megfázást kiváltó tényezők

Vannak olyan emberek, akik nemcsak a téli megfázásos időszakban, hanem szinte minden évszakban küszködnek a megfázással. A gyakori megbetegedések hátterében nagyon sok minden állhat, de érdemes kivizsgáltatni magunkat és feltárni az okokat, hiszen a gyakori megfázás nagy stresszt ró a szervezetre, többek között az immunrendszerre.

Először is nagyon lényeges, hogy felkeressük a háziorvost, hogy kiderüljön, milyen okai vannak a gyakori megfázásos megbetegedéseknek. A háziorvos különböző vizsgálatokat rendelhet el, hogy kiderüljön, mi áll a háttérben, és ezzel a kezelés is megkezdődhet, ami által az immunrendszer is megerősödhet.

A megfázás leggyakoribb tünetei a következők: gyenge szag- és ízérzékelés, orrfolyás, fejfájás, tüsszögés, torokirritáció, köhögés.

Napjainkban nagyon sokan panaszkodnak álmatlanságra. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem alszanak, csupán azt, hogy nehezen tudnak csak elaludni, vagy éjszaka gyakran felébrednek, esetleg nem tudnak annyi időt az ágyban tölteni, amennyit szeretnének, azaz sem az alvás mennyisége, sem pedig a minősége nem megfelelő.

Márpedig a kevés és nem jó alvás is oka lehet annak, hogy az immunrendszer nem működik megfelelően, és ennek következtében a megfázás is egyre sűrűbben és gyakrabban jelentkezik majd. Az alváshiány tehát hatással van az immunrendszerre, annak egészségére és működésére. A legyengült immunrendszer pedig nem tud megfelelően védekezni sem a kórokozókkal, sem a fertőzésekkel, sem pedig a betegségekkel szemben.

A gyorsételeket mindenképpen el kellene felejtenie mindenkinek, hiszen ezek az ételek is gyengítik az immunrendszert. Ezek az ételek sok zsírt és cukrot tartalmaznak, amelyek nemcsak az immunrendszer működésére vannak negatív hatással, hanem még gyulladást is generálnak a szervezetben. A gyorséttermi ételek helyett fogyasszunk sovány húsokat, halakat, friss és szezonális zöldségeket és gyümölcsöket.

A dohányzás nagyon káros, nemcsak a szív és a tüdő egészségét veszélyezteti, hanem az immunrendszer egészségére is negatívan hat. Nagyon sokan számolnak be testi és lelki állapotuk javulásáról, akik korábban dohányoztak, majd leszoktak erről a káros szenvedélyről.

A stressz szintén negatívan hat az egészségre, a testre és a lélekre. A stresszes állapot miatt sokkal gyakoribbak lesznek a fertőzések. Ilyenkor ugyanis megemelkedik a szervezetben a kortizolszint, ami gyulladást okoz és felelőssé tehető az immunrendszeri gyengeségért is.

Milyen megoldások és gyógymódok segíthetnek, ha megfáztunk? A gyógynövények, az ásványi anyagok és egyéb termékek, mint például a bíbor kasvirág, az eukaliptusz, a fokhagyma, a méz, a citrom, a mentol, a cink és a C-vitamin nagyon hatékony természetes, gyógyszer nélküli gyógymódnak számítanak.

A megfelelő folyadékbevitel is ajánlott, ami segít megelőzni az orr- és a toroknyálkahártya kiszáradását.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed