„Hobbitfalva”
Karácsony előtt elcsendesedett a táj Páty környékén – írták egy Facebook bejegyzésben.
Farkas Ferenc hangulatos fotói a magyar „hobbitfalván”, a Budapest közelében található pátyi pincesoron készültek. A Fővárosi Szabó Ervin Központi Könyvtár vezetője egész évben járja az országot, bakancsos turistaként rendszeresen beszámol kalandjairól. A párjával túrázó könyvtáros az ódon pincesorokat nagyon kedveli, nem először járt a közlemúltban a mesés helyen.
Pátyon található a Zsámbéki-medence talán leghangulatosabb pincesora, most újra felkerestük. Egy hársfás, diófás ligetben mintegy 200-250 pince bújik meg csendesen. A Pincehegynek nevezett területen a pincesorok több sorban helyezkednek el, nagyrészük az 1800-as években épült, mint a kapuk feletti évszámok is igazolják. Szezonban élő a hely: padok, asztalok, kemencék mindenfelé
– sorolta Ferenc a tudnivalókat bejegyzésében.
Ferenc azt is hozzátette, hogy aki kirándulással kötné egybe a pincelátogatást, az Páty-Mézeshegy felől a zöld háromszög jelzésen Hidegvölgy felé tehet egy szép túrát.
Az ország számos vidékén rejtőznek varázslatos pincesorok. Villánykövesd nevezetessége egy háromszintes pincesor, mely a turisták, a festők és a fotósok kedvence. A mintegy 70 patinás épületből 57 műemléki védettséget élvez. A Vasi Hegyháton meseszép présházakból alakítanak szálláshelyeket, így próbálják megőrizni az értékes épületeket. A Kőszegi-hegység nevezetességei közé tartoznak a műemléki védettséget élvező cáki pincék, melyek hófehér falakkal és zsúpfedelekkel varázsolják el a turistákat.
Köszönjük a cikkben szereplő fotókat Farkas Ferencnek.
The post „Hobbitfalva”: tüneményes borospincék százai sorakoznak Pátyon first appeared on Sokszínű vidék.