Már az egyetemi ponthatárok kihirdetése előtt meglódultak az albérletárak a fővárosban és a megyeszékhelyeken.
Mi történt? Az albérletszezon előszele már júniusban feljebb húzta a bérleti díjakat, áll az ingatlan.com jelentésében. A június a korábbinál tempósabb drágulást hozott, Budapesten 1,6 százalékkal nőttek az átlagos bérleti díjak májushoz képest.
Mikor van az albérletpiac főszezonja? A felsőoktatási ponthatárok július végén várható kihirdetése után indul a főszezon az albérletpiacon, ezen belül Budapesten és a legnagyobb egyetemvárosokban lehet a legnagyobb aktivitásra számítani. Ahogy az elmúlt évben azonban most is már kicsit hamarabb elindult az élénkülés, amely a bérleti díjakban és a kínálat alakulásán is látható – derül ki az KSH-ingatlan.com lakbérindexéhez fűzött elemzésből.
Mennyi az annyi? Az albérletpiac továbbra is nagyon koncentrált, mert a kiadó lakások 85 százaléka Budapesten és a vármegyeszékhelyeken található.
Július elején Budapesten 250 ezer forint volt az átlagos bérleti díj, a legszélesebb kínálattal rendelkező kerület továbbra is a XI. és a XIII. előbbit 280 ezer, utóbbit 250 ezer forintos átlagos bérleti díj jellemzi. Az egyetemisták körében keresett városrészek közé sorolható egyebek mellett a VIII., a IX. és a XIV. kerület is, ahol 230-250 ezer forint az átlagos bérleti díj.
A legnagyobb egyetemvárosok közül Debrecenben 245 ezer, Győrben 195 ezer, Szegeden 163 ezer, Pécsen 140 ezer, míg Miskolcon 110 ezer forintos összeggel számolhatnak a bérlők.
The post Idén korábban indult meg az albérletek drágulása appeared first on Forbes.hu.