Egy feltételezett katonai parancsnok 3200 éves sírjára bukkantak Egyiptomban, a kutatók szerint a magas rangú katonatiszt III. Ramszesz uralkodása alatt szolgált – számol be a Live Science. A nyughelyből többek között bronz nyílhegyek kerültek elő, valamint egy olyan aranygyűrű, amelyen a fáraó neve olvasható.
A vályogtéglából emelt sírt Tell el-Maszhutánál fedezték fel, a nyughely egy központi, valamint három kisebb kamrát tartalmaz. A lelőhelyen egy elefántcsontból készült dobozt, valamint kerámiaedényeket is találtak, utóbbiak némelyikén a III. Ramszesz előtt mintegy száz évvel uralkodó Horemheb fáraó neve olvasható. Az egyik magyarázat, hogy a parancsnok temetésekor egy korábbi sír tárgyait is felhasználták.
III. Ramszesz (i. e. 1184-1153) uralkodása meglehetősen viharos, de sok szempontból sikeres volt. A fáraó visszaverte a tengeri népeket, Medinet Habuban pedig bonyolult, ma is látható templomkomplexumot építtetett. Végül egy összeesküvés során ölhették meg.
Az egyiptomi Turisztikai és Régészeti Minisztérium kutatói szerint a most felfedezett sír III. Ramszesz korából származik, és egy parancsnokhoz köthető, független szakértők viszont nincsenek meggyőződve ezekről. David Warburton, a kínai Northeast Normal University munkatársa szerint több információra van szükség a nyughely kontextusának megértéséhez. Aidan Dodson, az angol Bristoli Egyetem egyiptológusa azt gyanítja, hogy a sír eredetileg Horemheb idején készülhetett, majd többször átalakíthatták.
The post III. Ramszesz parancsnokának sírjára bukkantak first appeared on National Geographic.

