Kömény, almaecet, borsmenta, kamillatea, görögdinnyelé savas refluxra – édesköményes, Aloe verás italrecepttel

Nagyon sokan szenvednek emésztési problémától, fokozott gázképződéstől, savasságtól, amelyek a rossz étrend és a nem megfelelő életmód következményei. Léteznek azonban olyan tippek, olyan otthoni gyógymódok, amelyek nagyon sokat segíthetnek ezeknek a kellemetlen tüneteknek és állapotoknak a leküzdésében.

A savas reflux egy olyan állapot, amikor is a gyomorsav visszaáramlik a nyelőcsőbe, és ott irritációt okoz. Ez pedig égő érzést eredményez a gyomorban, a szegycsont körül és a torokban is.

A savasságnak sokféle tünete lehet: gyomorrontás-szerű tünetek, rossz lehelet, székrekedés, hányinger, hányás, hasi fájdalom főleg étkezés után, gyakori böfögés.

A savasság okai közé tartozik a túlevés, a rendszertelen étkezés, az egészségtelen étkezési szokások, például túl sok zsíros és fűszeres étel vagy kávé és tea fogyasztása. A savas reflux hátterében valamilyen betegség is meghúzódhat, például valamilyen gyomorbetegség mint a gyomor- vagy nyombélfekély. A nem megfelelő életmód is oka lehet a savas reflux kialakulásának, például a túl sok stressz, a kevés alvás, a dohányzás és az alkoholfogyasztás.

A kamillatea pihentető hatással van az emésztőrendszerre, és sokat segíthet a fokozott bélgázképződés problémáján is. A kamillateát étkezés után javasolt fogyasztani.

Az édesköménymag egy nagyon jó természetes gyógymód lehet a fokozott bélgázképződésre. Hogyan készítsünk édesköménymag-teát? Törjünk össze néhány édesköménymagot, öntsük le forró vízzel. Hagyjuk állni 15 percig, szűrjük le, és már fogyaszthatjuk is.

A gyömbér egy természetes gyulladáscsökkentő gyógynövény: vagy lereszeljük és így fogyasztjuk el valamilyen ételhez hozzákeverve, vagy egy ízletes teát készítünk belőle.

A hasmasszázs is sokat enyhíthet a hasi és emésztési problémákon, elsősorban a gáz eltávozását segíti, ami nagy-nagy megkönnyebbülést hozhat.

A borsmenta segít az emésztőrendszer izmainak ellazításában és a gáz csökkentésében: vagy borsmentát fogyasztunk, vagy borsmentaolajat használunk a has masszírozásához.

A kókuszvíz káliumban gazdag, ami segíthet egyensúlyban tartani a gyomor pH-szintjét.

Az Aloe vera gyümölcslé megnyugtatja a gyomrot, és csökkenti a gyulladást. Vízzel elkeverve is fogyaszthatjuk, ezzel is csökkentve a gyomor savasságát.

A köménymagról ismert, hogy nagyon hatékony az emésztési problémák természetes kezelésében. A legjobb, ha teát készítünk belőle.

A menta hűsítő hatást gyakorol az egész testre, így a gyomorra is. Enyhíti a fokozott gázképződéssel összefüggő kellemetlen tüneteket.

A szegfűszeg is segíthet megszabadulni a túl sok savtól és az olyan emésztési zavaroktól, mint puffadás, hányinger, gyomorirritáció.

Egy pohár langyos víz elfogyasztása az esti alvás előtt enyhíti a savasságot.

A görögdinnye leve is hatékony a gyomor túlzott savasságának megszüntetésére, illetve az emésztést is fokozza.

A kardamom is segít a savasság megelőzésében, csökkenti a puffadást, és nagyon jó hatással van az emésztésre.

Az almaecet fehérjéket, enzimeket és pektint tartalmaz. Egyesek szerint csökkenti a savas reflux tüneteit, míg mások úgy vélik, hogy fokozza azokat.

Savas reflux esetén önmagában is fogyaszthatjuk a fentebb említett táplálékokat, de ízes italokat is készíthetünk belőlük.

Édesköményes, Aloe verás ital hozzávalói:

• 1 db édeskömény,
• 1 evőkanál Aloe vera gél,
• 2 dl kókuszvíz,
• 3-4 mentalevél.

Elkészítése:

Tisztítsuk meg és daraboljuk fel az édesköményt, mehet is a turmixgépbe. Adjuk hozzá az Aloe vera gélt, a kókuszvizet, a mentaleveleket. Turmixoljuk le, és már fogyaszthatjuk is.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed