Idén is azon voltunk, hogy bemutassunk történeteket, de a nagyszerű teljesítményeket meg is kell tudni mutatni.
Olyan is volt, hogy egy elefánttal indult a vőlegény a miami Ritz-Carlton elől, amit lekordonoztak, nehogy betévedjenek a turisták
Häring Ottó
Häring Ottó fotósnak az utóbbi tíz évben marketingköltések nélkül sikerült elérnie, hogy sorra adják egymásnak a nevét az Egyesült Államokban házasodni készülő indiai párok. Az amerikai multis mókuskerékből váltott a fotózásra, mert nem akarta, hogy elszaladjon mellette a saját élete.
Fotó: Häring Ottó
A Forbes.hu-nak elmesélte, hogy találta meg ezt a piaci szegmenst, hogyan zajlik egy akár egymillió dolláros költségvetésű indiai esküvő az Egyesült Államokban és miben hasonlít egy Zala megyeire.
Nem látványos drámák, hanem a hétköznapok tragikomikuma, a középosztály állandósult problémái, vívódásai, belső konfliktusai – erről szól Hajdu Szabolcs kamaradráma-trilógiája. Harmadik epizódját, az Egy százalék indiánt október elejétől kezdték játszani a mozik. Ahogy az előző két rész – az Ernelláék Farkaséknál és a Kálmán-nap – forgatásához, így most sem kért állami támogatást a rendező.
Hajdu Szabolcs. Fotó: Sebestyén László
Bojár Iván András. Fotó: Sebestyén László
Volt újságíró, főszerkesztő, városarculati tanácsos és fővárosi önkormányzati képviselő a szabad demokraták padsorában, a Szeretem Budapestet Mozgalom képviseletében. Bojár Iván András klasszikus humánértelmiségiből lett főállású faültető, de közben az irodalmat sem engedte el, és folyóiratot alapított. Közössége, a 10 millió Fa azt a célt tűzte ki, hogy szimbolikusan minden magyar állampolgár nevében ültet egy új fát.
Letisztult vonalvezetésű, skandináv és japán hatásokkal is dolgozó kerámiaművészetét Ruzicska Tünde bevitte a Michelin-csillagos magyar éttermekbe. Neve szájról szájra jár a gasztrovilág nagyjai között, ma már magánmegrendelőknek is dolgozik. Sufnicégből sikersztori.
Ruzicska Tünde a műhelyében dolgozik. Fotó: Sebestyén László
Nem akarok nagyobb lenni, nem akarok manufaktúrát. Nekem ez úgy a legfenntarthatóbb, ha a saját két kezemmel csinálhatom. Enélkül elveszne a lényeg.
Ruzicska Tünde
Price Márton Péter. Fotó: Sebestyén László
Meg kell szoknod a nemeket és menni kell előre tovább az első igenig, onnantól könnyebb.
Price Márton Péter
A félig angol, félig magyar Price Márton Péter, miután megjárta a Mount Everestet, most egy kvantitatív stratégiát alkalmazó befektetési alap indításába fogott alapítótársaival. Alig 30 évesen a mai piaci viszonyok között, feltörekvő alapkezelőként 22 milliárd forintot kalapoztak össze.
Fekete pont? „Kicsit megint olyan volt, mint amikor az SZFE-n vizsgafilmeket csináltunk.” Fotó: Sebestyén László
Ha valakitől, hát az Emmy-díjas magyar operatőrtől, Rév Marcelltől érdemes megkérdezni, neki mit jelent a szabadság. És nem csak mert a magyar filmtámogatási rendszeren kívül készült el régi barátja, Szimler Bálint első nagyjátékfilmje, a magyar oktatást feldolgozó Fekete pont. Ki tudja, milyen nemzetközi munkákra és mekkora pénzekre mondhatott nemet, csak hogy idejöhessen Los Angelesből és ő fényképezhesse a filmet. Na, ez az igazi szabadság!
Pécsett, a Kastner Kartoon stúdiójában készülnek a Red Bull ikonikus rajzfilmjei. Beszélgettünk a rendszerváltás előtti időkről, a megismételhetetlen Hernádi Tiborról, és arról, hogy se a csőtollak, se a viccek nem olyanok már, mint régen. Egy szocialista rajzfilmgyár kapitalista sikersztorija.
Készülnek a Red Bull rajzfilmes reklámjainak fázisrajzai Pécsen. Fotó: Sebestyén László
Molnár Bence huszonnégy évesen lett a több mint harmincéves Arany Kaviár Étterem séfje, az étterem tulajdonosai nem véletlenül választották a fiatal szakembert a konyha élére. A közös célokban a határ a csillagos ég. Mármint a Michelin-csillagos.
Fotók: Sebestyén László
„Át kell alakítani a fogyasztói kultúrát. Meg kell érteni, hogy ha természetes dolgokat szeretnénk, akkor meg kell várni, hogy a természet kitermelje az alapanyagokat. Új környezetszemléletre és az igényeink felülbírálására van szükség.”
Temesi Apol
Fotó: Belicza László Gábor
Skandináv színvilágú művészi formák, különleges alakzatok a falon. Nemcsak esztétikai, gyakorlati értékük is van, zengést csillapítanak a térben. Ráadásul tiszta gyapjúból készíti őket Temesi Apol: ami az egyik iparágnak hulladék, az a belsőépítészetben kinccsé válik.
Teltházas koncertet adott októberben az Analog Balaton Budapest legnagyobb klubjában, a 3500 fős Barba Negrában. A hazai fesztiválokat évről évre felszántó, több mint 10 éves zenekar második nagylemeze több körben csúszott, nagy siker lett. De hogy jutottak erre a szintre?
Vörös Ákos és Zsuffa Aba, Analóg Balaton. Fotó: Sebestyén László
Abban a korban vagyok, amikor az ember már szeret emberekkel beszélgetni.
Dr. Kaáli Nagy Géza
Prof. Dr. Kaáli Nagy Géza
Hollywoodi mosoly, piros hózentróger, lehengerlő lendület és egy ötmilliárdos autó- és motorgyűjtemény Dörgicsén. Milliárdos orvos és feltaláló, aki ma már nyugdíjas, de mindennap sportol, úszik, versenyvitorlázik, céget és múzeumi tárlatot vezet, verseket ír. A világhírű Kaáli Nagy Gézát múzeumában látogattuk meg és beszélgettünk tartalmas életéről.
Pethő Sándor nem akarja, hogy gyártássá silányuljon az alkotás, élvezi az egyedi tollkészítés aprólékos munkafolyamatait. Youtube videók indították el az úton, ma már ő az egyik legegyedibb és legbátrabb tollkészítő az országban. Egy különös piac különc figurája.
Így ötvenhárom évesen pont elég volt az a huszonkét év földtúrás.
Pethő Sándor
Pethő Sándor a műhelyében
A Pendors tollai apró mesterművek
A szőlőtőke egyébként Sándor egyik kedvenc alapanyaga
A Yettel túl van egy nagy tranzakción, az új vezérigazgatónak pedig komoly tervei vannak a mesterséges intelligenciával.
Igor Prerovszky több mint egy éve a Yettel magyarországi vezérigazgatója, közel 20 évet töltött fintech-szektorban. Fotó: Sebestyén László
Nyikonyuk Balázs mindössze 16 éves és vállalkozó. Az iskolából hazaérve és hétvégente horgolásos kisvállalkozását építi, amihez már befektetőket is talált. Elmesélte, hogyan lett szülei korábbi nyomdai cégéből Csipcsiripp Kft., és hogy a bulik helyett miért szereti a horgolást.
Nyikonyuk Balázs. Fotó: Sebestyén László
Kleb Máté és Kleb Attila. Fotó: Sebestyén László
A csaknem százmilliós költségvetésű JazzFest Budapesten idén több mint hetven fellépő zenélt a város tizennyolc kisebb klubjában és nagy koncerttermében, és az alapítók máris számos nagy nemzetközi jazzfesztiválra juttatták el a magyar jazzmuzsikusokat. Kleb Attila fesztiválguru, egykori fotós, most azt tűzte ki célnak, hogy a fiatal tehetségeknek minél több külföldi fellépési lehetőséget találjon. Erre fiával, Kleb Mátéval alapított ügynökséget – és cégektől is gyűjtene nemes céljához támogatást.
Szeretek hasznos lenni és szerintem ezeknek az emberi történeteknek van igazi tétje.
Hajdú D. András
Hajdú D. András. Fotó: Sebestyén László
Huszonnégyszer annyit dolgozott a kongói fotósorozatával, mint amennyit elvártak tőle. De újra visszamegy, mert azt érzi, dolga van ott. Hajdú D. András öt alkalommal volt összesen két hónapot a háború kitörése óta Ukrajnában, és ha teheti, még biztosan visszamegy oda is. Egy világjáró magyar szociofotós.
Jákob Zoltán. Fotó: Sebestyén László
Ez is az egészséges személyiségfejlődés része, hogy vannak korszakok az ember életében. Ha valaki most menőzik valamivel, már simán rámondom, hogy „de béna”, de ha visszanézek, én is voltam ilyen béna.
Jákob Zoltán
Miért úgy adakozik, ahogy? Mennyit költ jótékonyságra havonta? Mit mondott neki a huszonéves fia, amikor elvállalta a Nagy Ő-t? Nem tett rosszat a műsor az üzletnek? De leginkább: ki valójában Jákob Zoltán? Őt magát kérdeztük erről.
Bánki György pszichiáter, pszichoterapeuta, író. Fotó: Belicza László Gábor
Konteósok mindig lesznek, de hogy egy társadalomnak a vezérfonala legyen a konteó, az kicsit túl hasznosnak tűnik.
Bánki György pszichiáter
Egy kiadós beszélgetés a NER-ről, individualizmusról, agresszív, autoriter rendszerről és a csávóról, aki a tömegközlekedésen is fellép ügyekben.
Fazekas Barbara sikeres tech vállalkozó, neve sok innovatív, oktatással kapcsolatos projekt mellett feltűnt már. Nőként egy olyan pályán érvényesül, ahol főként a férfiak osztják a lapokat. Bár gyakorta falakba ütközik, azt mondja, egyszerűen a célja fontosabb, mint hogy „időtlen igazságok harcosa” legyen.
„Én, a falusi parasztgyerek felmentem Budapestre. Most Balin üldögélek, és megtanultam szörfözni.” Fotó: Sebestyén László
The post Kreatív elmék, izgalmas életutak, nagy döntések – a Forbes legjobb 2024-es fotóin appeared first on Forbes.hu.