Láncfűrésszel gyógyítják a 120 éves vaddisznós fát

Néhány ágát levágták, hogy így védjék az ismert matuzsálemet – írta a Szeged.hu.

A szegedi nagyárvíz után telepítették újra a Széchenyi tér platánsorát, amely a víz miatt akkor kipusztult. Ennek a mára már védett fasornak egyik ikonikus alakja a vaddisznós fa. A Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. munkatársai igyekeznek különféle kezelésekkel minél tovább életbe tartani.

A közelmúltban újabb beavatkozást végeztek a különleges fán, néhány ágát levágták. Ezzel a módszerrel igyekeznek meghosszabbítani életét.

szeged.hu

Folyamatosan, évente többször is visszatérnek a szakemberek a fához, hogy átvizsgálják az állapotát.

A legutolsó vizsgálat után kiderült, a fa törzsének állapota megint változott és ezért beavatkozás vált szükségessé. A szakemberek a koronán alakítottak annak érdekében, hogy az ágak ne terheljék meg nagyon a törzset

– mondta Makrai László, a társaság igazgatója a portálnak.

A fa a szegediek szívéhez közel áll, nagyon népszerű, sőt már néhány turisztikai kiadványban is szerepel, mint helyi látványosság. Éppen ezért fordít rá kiemelt figyelmet a cég. Nemcsak a szegediek aggódnak az ikonikus matuzsálemért. Mészárosné Surányi Olga szentesi tanárnőről korábban már írt a Sokszínű vidék.

Az elhivatott természetvédő-pedagógus rendszeresen igyekszik oldalán felhívni a figyelmet a természet értékeire. A tanárnő szívesen adott néhány felvételt a jellegzetes fáról, melyet remélhetőleg még sokáig megcsodálhatnak a turisták és a város lakói Szeged szívében.

Számos hazai településen élnek famatuzsálemek, melyek sorsát rendszerint a helyi lokálpatrióták szívükön viselik. A közelmúltban hírt adtunk írról, hogy Mór 200 éves hársfája hogyan menekült meg a szakembereknek köszönhetően a pusztulástól. A faápolók munkája nyomán páratlanul szép faóriások élhetnek tovább az ország számos vidékén.

Kapcsolódó
Virágorgia és csodapaloták az Alföld Párizsában
Szegedi séta a virágos napfény városában.

The post Láncfűrésszel gyógyítják a 120 éves vaddisznós fát first appeared on Sokszínű vidék.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed