Május elején a Bors közölt egy, az Országos Mentőszolgálattól származó jegyzőkönyv-részletet arról az esetről, amikor Varga Judit gyógyszermérgezés gyanúja miatt mentőt hívott akkori férjéhez, Magyar Péterhez. Az akkori igazságügyi miniszter még márciusban, nem sokkal a kegyelmi ügy kirobbanása után nyilatkozott a Frizbiben az incidensről: „Ott volt egy ilyen xanaxos levél úgy, hogy már csak egy darab volt a tízes levélben, nem tudtam, hogy csak egyet vett be, vagy 9-et, vagy 8-at”.
Magyar Pétert végül nem kellett ellátni, mert elhagyta a lakhelyüket.
Májusban az OMSZ még azt közölte, „az adatkezelés szabályosságának ellenőrzése céljából” indult vizsgálat. Nyáron többször is hiába érdeklődtünk a mentőszolgálatnál, hol tart a vizsgálat, nem válaszoltak. Az RTL Híradójának kérdésére az OMSZ most azt közölte:
Az RTL Híradójának péntek esti riportjában megkérdezték Magyar Pétert is a vizsgálat eredményéről. A Tisza Párt elnöke azt mondta, a Mentőszolgálat nem mond igazat és szerinte pontosan lehet tudni, ki szivárogtatott a sajtónak, mert másodpercre pontosan vissza lehet nézni, ki milyen kóddal lépett be, hogy letöltse az adatlapot.
Magyar Péter hónapokkal ezelőtt feljelentette az OMSZ-t és a Borsot is, úgy tudja, nyomozás is indult. Azóta viszont hiába kérte, nem tájékoztatták annak állásáról – számolt be a politikus az RTL-nek, amely megkereste a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnökét is, aki májusban még azt mondta, mérlegelik, hogy vizsgálják-e az ügyet.
Korábban Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő úgy nyilatkozott, bűncselekmény, hogy nyilvánosságra került az egészségügyi dokumentum, azt pedig a kormányinfón kérdésünkre a Miniszterelnökséget vezető Gulyás Gergely is elismerte, hogy jogsértés történt.
Magyar Péterrel kapcsolatban nem ez az egyetlen alkalom, hogy szenzitív adatok kerültek a kormánysajtóhoz. Szeptemberben a Magyar Nemzet közölt különösen védett, szenzitív egészségügyi információkat a Tisza Párt elnökéről és édesanyjáról – az Országos Bírósági Hivatal volt elnökhelyetteséről –, illetve nagyszüleiről: a lap nyilvánosságra hozta, hányszor vettek igénybe kórházi ellátást az elmúlt években az intézmény úgynevezett speciális rendeltetésű centrumában (src). A kormány kérdésünkre azt mondta, „Magyar Péter közszereplővé vált, viselnie kell a nyilvánosságot akkor is, ha az neki kellemetlen”.
The post Lezárult a mentőszolgálat vizsgálata arról, hogyan kerülhetett nyilvánosságra Magyar Péter esetlapja first appeared on 24.hu.