Miért hasznos és előnyös az arcjóga?

Az arcunkon sok minden nyomot hagy. A környezeti hatások, az egészségtelen étkezés, a dohányzás és az alkoholfogyasztás is öregíti a bőrt. Az arcjóga nagyon hatékony lehet az öregedési folyamatok lassításában. Azonban elsősorban az egészséges életmódra szükséges koncentrálni, hiszen ha például dohányzunk, végezhetünk akármilyen arcgyakorlatokat, szinte semmit sem ér. Azonban ha egészségesen élünk, és mellette rendszeresen végzünk arcjógát, azt vehetjük észre, hogy sokkal fiatalosabb, üdébb és energikusabb az arcbőrünk és a kinézetünk. Cikkünkben bemutatjuk az arcjóga előnyeit.

Az arcjóga tehát egészséges és ragyogó arcbőrt eredményezhet. A rendszeres arcgyakorlatok megemelik és feszesítik a bőr alatti izmokat, ami kisimítja a finom vonalakat és ráncokat. Az arcgyakorlatok magukba foglalnak némi arcmasszázst is. Ez a masszázs felpezsdíti a keringést, javítja a testfolyadék elvezetését, és nagyon hatékony a feszültség oldásában is. Az arcjóga a keringésre is pozitívan hat, enyhíti a stresszt, ami csökkenti a fejfájást, és ez még az alvás mennyiségét és minőségét is javítani tudja.

Az arcjógagyakorlatok ellazítják az aktív izmokat, miközben tonizálják a gyengébb izmokat, ami segít az arcbőr lógásának a megelőzésében.
Sokféle arcjógagyakorlatot végezhetünk, most ezek közül mutatunk be néhányat.

Először is melegítsünk be. Nyissuk ki a szánkat, mintha csak ásítanánk. Ne mozgassuk a fejünket, és próbáljuk a homlokunkat nem ráncolni. Majd nézzünk óvatosan a mennyezet irányába, de a fejünket továbbra se nagyon mozgassuk, csak éppen amennyire szükséges. Tartsuk így a fejünket 20 másodpercig, majd álljunk az alappozícióba. Ismételjük meg a gyakorlatot ötször egymás után.

A következő gyakorlat a nyak tonizálását segíti elő. Ejtsük lefelé a vállainkat, miközben a plafon irányába nézünk. Mindenképpen éreznünk kell, ahogy megnyúlnak az izmaink. Ismételjük meg ezt a gyakorlatot tízszer.

Ha szeretnénk, hogy a homlokunk simább legyen, akkor a következő gyakorlatot mindenképp próbáljuk ki. Mosolyogjunk, majd helyezzük a mutató- és középső ujjunkat a homlokunkra a hajvonalnál, majd az ujjaink teljes hosszát nyomjuk az arcbőrünkbe. Ezután lassan kezdjük el csúsztatni az ujjainkat a homlokunkon a szemöldök irányába. Fontos, hogy kisebb nyomást érezzünk a homlokunkon. Vegyünk mély lélegzetet, tartsuk bent a levegőt 10 másodpercig, majd fújjuk ki, és lazítsunk. Ismételjük meg ezt a gyakorlatot ötször egymás után. Az arcjógának ez a formája elsimítja a ráncokat és vonalakat a homlokon, és csökkenti a szemhéj lógását is.

A következő arcjógagyakorlat az arcemelő gyakorlat. Ez a gyakorlat erősíti az arcizmokat, a felső ajkat és az ajak körüli bőrt. Nyissa ki a száját, és formáljon egy O betűt. Ezután húzza föl az ajkát a fogai fölé és próbáljon meg mosolyogni. Majd helyezze a mutatóujját az arca felső részére, közvetlenül a szem alá. Ezt követően lazítsa el az arcizmait, így az arcunk visszatér az eredeti pozíciójába. Mosolyogjon újra, majd ismét húzza kicsit szét az ujjai segítségével az arcizmait. Ezután az izmokat tolja ismét a szem irányába. Ezt a gyakorlatot nevezik az arc fekvőtámaszának. Ebből a gyakorlatból is végezzen el tízet. Ilyen és ehhez hasonló gyakorlatokat mindennap megcsinálhat, hogy edzésben tartsa az arcizmait, és ezzel is lassítsa az arc öregedésének folyamatát.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed