Miért jó mezítláb járkálni?

Bizonyára mindenki emlékszik, amikor gyerekkorában mezítláb futkározott. Nos, ezt felnőttként is kipróbálhatjuk, főként nyáron a kora reggeli órákban, amikor még harmatos a fű, hiszen ilyenkor élvezhetjük ki a legtöbb előnyét a reggeli mezítlábas sétának. Már napi 15-30 perc is elegendő, hogy a reggeli füvön járásnak minden pozitív hatását kiévezzük. Mutatjuk is, melyek ezek!

A fűben mezítláb történő séta lehetőséget biztosít arra, hogy kapcsolódjunk a föld természetes energiájához, ez pedig segít megtisztítani az elménket a negatív gondolatoktól. Ennek hatására az egész testünk regenerálódik, és nemcsak felszabadultabbak, de sokkal boldogabbak is leszünk. Mindenképpen a kora reggeli órákban menjünk ki a kertbe, vegyük le a cipőnket, és érezzük, élvezzük ki a fűben történő séta minden egyes pillanatát.

Ez a fajta séta csökkenti a szervezetben a gyulladást és a duzzanatot is. Amikor a gyulladás csökken, akkor az oxigénben gazdag vér sokkal gyorsabban és hatékonyabban áramlik a szervezetben, ami pedig gyors gyógyulást eredményez. A jobb keringést is elősegíti, hogy a tápanyagok eljussanak minden sejthez és szervhez, és így jobb egészségnek örvendhetünk.

A mezítlábas séta mélyebb és pihentetőbb alvást is eredményez. Javítja a cirkadián ritmust, illetve egészséges alvás-ébrenlét ciklust eredményez. A séta során csökken a szervezetben a stresszhormon, a kortizol szintje, ez pedig javítja az alvás mennyiségét és minőségét.

A mezítlábas séta még az elménket is megfiatalítja. A reggeli séta enyhíti a stresszt, és javítja a hangulatot. A friss oxigén létfontosságú a test szervei számára, a reggeli nyugodt légkör pedig a testet és a lelket is ellazítja.

A füvön történő séta erősíti és nyújtja az izmokat, az inakat, a szalagokat a bokában és voltaképpen az egész lábban. Ez segít fenntartani a helyes testtartást, ami szintén jó egészséget biztosít. Egy-egy ilyen séta az egész testben csökkenti a fájdalmat, illetve támogatja és javítja a hát alsó részének a tónusát és erejét.

A reggeli első napsugarak aktiválják a szervezet D-vitamin-termelését. Ez a vitamin egészségesen tartja a csontokat és segít a csont- és ízületi betegségek megelőzésében.

A fűben történő mezítlábas séta segít a vagus ideg aktiválásában, amely nem más, mint az autonóm idegrendszer legnagyobb idege. Ez az ideg az agytól a vastagbélig terjed. A vagus ideg kulcsszerepet játszik a szív, a tüdő egészségének fenntartásában és az emésztési funkciókban, továbbá a gyulladás csökkentésében is segít.

A mezítláb történő sétálás nyomást gyakorol az első, a második és a harmadik lábujjra, amelyek a szem elsődleges reflexológiai nyomáspontjai. Ezeknek a pontoknak a stimulálása pedig javítja a látást.

Mentális egészségügyi előnyei is vannak a fűben történő sétálásnak, hiszen közben ezt összekapcsolhatjuk némi meditációval is. A meditáció segít az elme megtisztításában, bevonhatja a paraszimpatikus idegrendszert, csökkenti a stresszválaszt, és segít összehangolódni a légzéssel és a testünkkel.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed