Miért jó nekünk az ásványvíz?

Napjainkban sokan fogyasztanak ásványvizet. Mint ahogyan a neve is mutatja, az ilyen víz gazdag forrása az ásványi anyagoknak, ilyen például többek között a kalcium, a nátrium és a magnézium.

Az ásványvíz fogyasztását sok esetben javasolják. Mikor egyes ásványi anyagok és elemek, például a kalcium és a bikarbonát vízzel érintkeznek, akkor ionossá válnak. Ez nagyon fontos a biohasznosulás szempontjából, ugyanis a gyomor és a bélrendszer sokkal jobban fel tudja szívni az ionos formájú ásványi anyagokat.

Az ásványvízben található olyan ásványi anyag, mint a kalcium, amely tápanyag javítja a csontok egészségét. A kutatások szerint az ásványvízben található kalciumot a szervezet éppen olyan hatékonyan képes felszívni és hasznosítani, mint a kalciumban gazdag tápanyagokat vagy kiegészítőket.

Az ásványvíz magnéziumban is bővelkedik. A magnézium is részt vesz a csontok erősítésében, ugyanis segíti a csontokat a kalcium felszívódásában. Egy tanulmány azt írta le, hogy azon posztmenopauzális nők körében, akik ügyelnek a magnéziumbevitelükre, kisebb a csontritkulással kapcsolatos törés és a csontritkulás kialakulásának kockázata. Azonban a kutatások még folynak, és nem lehet kijelenteni, hogy az ásványvíz fogyasztása önmagában védelmet jelenthet a csontritkulással szemben.

Az ásványvíznek vérkeringést fokozó hatása is van, köszönhető ez az olyan tápanyagoknak, mint kalcium, magnézium és kálium. A kalcium segít szabályozni a pulzusszámot, a magnézium pedig csökkenti a vérnyomást. A tanulmányok azt mutatják, hogy az ásványvíz rendszeres fogyasztása olyan ásványi anyagokhoz juttatja a szervezetet, amelyek csökkenthetik a szívkoszorúér-betegség kockázatait.

Egy másik tanulmány pedig azt írta le, hogy az ásványvíz napi fogyasztása javította a HDL-koleszterin-szintet, a vérnyomást, a trigliceridszintet. A magasabb HDL-koleszterin segít a szervezetnek a vér koleszterinszintjének kezelésében, ezzel pedig elkerülhető a plakk felhalmozódása az artériákban. A plakkok kialakulását a magas trigliceridszint és az LDL-koleszterin magas szintje okozza. Egy másik tanulmány pedig lejegyezte, hogy a posztmenopauzában szenvedő nők esetében a napi szintű ásványvízfogyasztás az LDL-koleszterin-szintet is csökkentette.

Az ásványvíz magnéziumban is bővelkedik, ami viszont segít a székrekedés megelőzésében. A magnézium ugyanis egy olyan ásványi anyag, amely segíti a bélmozgást, illetve segít a bélizmok ellazításában.

Az ásványvíz csakúgy mint a sima csapvíz nem tartalmaz kalóriát. A legtöbb ásványvíz tartalmaz kalciumot, nátriumot, magnéziumot, illetve káliumot. Ha ügyelnünk kell a nátriumbevitelre, akkor az ásványvizet is csak mértékkel fogyasszuk. Ha tehetjük, mindenképpen a szénsavmentes ásványvizet válasszuk, mivel a szénsav károsíthatja a fogzománcot.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed