Három, téglából épített sírkamrát tártak fel a kínai Sanhszi Tartományi Régészeti Intézet munkatársai Csangcsi városában – számol be a Heritage Daily. A nyughelyek családi temetőt alkottak, és a Ming-dinasztia (1368-1644) idejéből származnak, ez volt az utolsó han kínai etnikumú császári család.
A lelőhelyet egy útépítési projekt során fedezték fel, két sír ép, egy viszont részben beomlott. A két jól konzerválódott kamra téglapiramisos tetővel rendelkezik, belsejét pedig a napot, a holdat és mitológiai jeleneteket ábrázoló falfestmények díszítik.
A központi kamrában virágminták és festett építészeti elemek találhatók, amelyek faajtókat, rácsos ablakokat, oszlopokat, ereszeket és szarufákat idéznek. Az összedőlt sírban csak néhány falfestmény konzerválódott.
A feltárások során összesen 18 tárgyi leletet, köztük érméket, tükröket és kerámiákat találtak. Ezek mellett egy szögletes, téglából emelt struktúra nyomait is felfedezték, a szakértők szerint ez vallási jelentőséggel bírhatott. Cseng Jüan, a csapat tagja szerint az ásatás fontos új információkat szolgáltat a régió Ming-kori temetkezési szokásaival és építészetével kapcsolatban.
The post Ming-kori családi temetőre bukkantak first appeared on National Geographic.