Most akkor tényleg sikerült feltámasztani az óriásfarkasokat?

A filmtörténet egyik ikonikus jelenete, amikor a Jurassic Park első látogatói – és velük együtt a nézők – számára animált videóval mutatják be, miként sikerült feltámasztani a dinoszauruszokat. A titok nyitja

  • az ősi genetikai anyag;
  • a modern számítógépes technológia;
  • valamint a mai állatok szervezetének felhasználásában rejlik.

Most, 31 évvel a világhírű sci-fi bemutatója és 35 évvel az alapot jelentő könyv megjelenése után kutatók egy csoportja hasonló megközelítéssel hozott vissza egy kihalt – igaz, jóval a dinoszauruszok kora után élt – állatot, a jégkor egyik híres ragadozóját.

A Colossal Biosciences amerikai biotechnológiai vállalat a közelmúltban jelentette be:

„feltámasztotta” a bő 10 ezer évvel ezelőtt kipusztult óriásfarkast, a szenzációs hír pedig futótűzként terjedt a világsajtóban és a közösségi oldalakon.

Az állatok érkezését még George R. R. Martin révén is promotálta a cég, hiszen a Trónok harca-sorozat, illetve A tűz és jég dala című regényfolyam rémfarkasai eredeti nyelven dire wolfok, tehát óriásfarkasok. A vállalat arról is beszámolt, hogy sikerült négy vörös farkast klónoznia, mely a világ legveszélyeztetettebb farkasa – írja a The New York Times.

A külsejében a szürke farkasra emlékeztető, de annál jóval méretesebb óriásfarkas az amerikai kontinens csúcsragadozója volt a jégkorszak végén. Kihalásának hátterében több tényező, így a zsákmányállatok eltűnése, a korabeli klimatikus átalakulás, valamint a más fajokkal való versengés összhatása állhatott.

A Colossal tudományos-technológiai szenzációról, elképesztő természetvédelmi lehetőségekről kommunikál, a kísérlet pedig laikusok millióiból váltott ki csodálatot, Beth Shapiro, a cég tudományos vezetője egyenesen arról beszélt: kezdeményezésük a világ első sikeres feltámasztási projektje. Független szakértők ugyanakkor óvatosságra intenek.

The post Most akkor tényleg sikerült feltámasztani az óriásfarkasokat? first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed