Minden nap legalább 25-30 vidéki mentőegységnek kell kisegítenie Budapestet, az Országos Mentőszolgálattól nyilvánosságra került belső levél szerint.
Az atv.hu megkereste Győrfi Pált, aki szerint erre a tervezhetőség miatt volt szükség.
Ezért vezettünk be egy olyan igazságosabb, tervezhetőbb rendszert, amiben pontosan lehet tudni, hogy az egyes mentőegységeknek egy évben várhatóan két alkalommal milyen napon kell Budapesten szolgálatot teljesítenie úgy, hogy közben a saját régiójuk településük, mentőkapacitásuk se csökkenjen
– mondta az Országos Mentőszolgálat szóvivője szerint.
Kunetz Zsombor másképp látja, az általa nyilvánosságra hozott levelezés szerinte azt mutatja: rosszul szervezett a mentésirányítás.
„Tulajdonképpen arról van szó, hogy képtelen ellátni a mentőszolgálat azt a mennyiségű feladatot, amit ő magának mentőfeladatnak gondol és titulál. Képtelenség bárhol ezzel a szervezéssel megtenni” – fogalmazott.
Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara elnöke a probléma gyökerének a rossz finanszírozási struktúrát tartja. „Gyakorlatilag mára jutott el odáig a rendszer, hogy ezt a krónikus, évtizedeken át tartó alulfinanszírozottságot már nem tudja elviselni. Egyre több kolléga hagyja el az állami ellátást, a magánellátás az elképesztően bővül, és ezzel párhuzamosan a közellátás az állami egészségügyben gyengül” – sorolta Álmos Péter.
A Belügyminisztérium arra szólította fel a szervezetet, hogy fejezze be a társadalom félrevezetését, a tárca szerint a kamara valótlan állításokat tett.
Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója egyébként még decemberben emelte ki, hogy jelentősen nőtt az esetszám. A mentőszolgálat szerint a sürgősségtől függően átlagosan 12-41 perc alatt érnek ki.
The post Naponta 25-30 vidéki mentőegységet vezényelnek Budapestre, Győrfi Pál szerint ez a rendszer „igazságosabb” first appeared on 24.hu.