Négy év, négy kontinens: elképesztő utazáson vett részt két magyar biciklis

A két magyar fiatalember célkitűzése a világ felfedezésén kívül önmaguk mélyebb rétegeinek megismerése volt. Az út végül nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is próbára tette őket, és ténylegesen mély önismereti úttá vált.


21 fotó

Út közben folyamatosan dokumentálták a történéseket, aminek köszönhetően hamarosan mi is közelebb kerülhetünk ehhez a nem mindennapi kalandhoz: egy lenyűgöző, 18 részes dokumentumfilm-sorozat mutatja be a páratlan élményt, amelynek premierje Egerben, az Uránia moziban lesz Április 8-tól, 5 héten át.

A bicikli, mint tökéletes útlevél

Szabó Ádám és Illés Adorján számára a bicikli mindig is több volt, mint közlekedési eszköz – a szabadság eszközét látják benne, amely lehetővé teszi, hogy az ember teljesen a maga ura legyen, közel érezze magát a természethez, és közvetlen kapcsolatba kerüljön az út alatt megismert emberekkel és kultúrákkal. Számtalan csodás emberi találkozásban volt részük, ami nagy hatással volt rájuk és folyamatosan formálta személyiségüket. Az emberek ösztönösen bizalmat szavaztak nekik, mert könnyen azonosulni tudtak az utazás nyújtotta szabadsággal a két felpakolt bringás láttán és történeteik hallatán.

Az útvonaluk négy kontinensen vezetett át mialatt 39 országot látogattak meg.

Európából Ázsiába, onnan Ausztrálián keresztül Új-Zélandra mentek, majd vissza Japánba, ahonnan aztán a Hawaii szigetekre időutazással érkeztek. A folytatásban Észak, Közép és Dél-Amerikán kerekeztek végig mielőtt visszatértek Európába, összesen 47 ezer kilométert tekertek.

Fizikai és lelki kihívások

Az út során nemcsak a terep és az időjárás jelentett kihívást – sivatagi hőség, magashegyi hágók, végtelenbe nyúló egyenesek –, hanem saját korlátaik és az egymásra tartott tükör is. A folyamatos fizikai terhelés mellett a magány, a kulturális különbségek, a bizonytalanság és a veszélyek is próbára tették őket.

Forrás: Szabó Ádám és Illés Adorján

A dokumentumfilm nemcsak az egzotikus tájakat és a kalandos helyzeteket mutatja be, hanem a belső utazásukat is. Hogyan változtak az évek alatt? Mit tanultak a világról és önmagukról? Az önismeret útját járva a pszichológiai aspektusokat is érzékelteti a sorozat: a félelmek leküzdését, a motiváció fenntartását, és azt, hogy hogyan segített a természetben töltött idő a belső harmónia megtalálásában.

A 18 részes dokumentumfilm-sorozat, amely közel 6 év várakozást követően most debütál Egerben, az Uránia moziban, nemcsak a kalandoroknak és utazás rajongóknak nyújt lenyűgöző élményt, hanem mindenkinek, aki valaha is álmodott arról, hogy kiszakadjon a hétköznapok gondjaiból.

A sorozatot a 44. Magyar Filmszemle versenyfilmjei közé is beválogatták.

„Mert az utazás egy enciklopédia, ami útközben íródik. Felszabadít, tisztánlátásra ösztönöz. Elénk tárja a valóságot, mi az, amire érdemes figyelnünk is mit kell elengednünk, hogy léghajónk magasabbra szálljon” – fogalmazott Szabó Ádám. Ezt az üzenetet minden néző magával viheti majd a vászonról.

További információk a Nincs visszaút / No way back Facebook-oldalán.

The post Négy év, négy kontinens: elképesztő utazáson vett részt két magyar biciklis first appeared on National Geographic.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed