Nehezen nyert, kulcsembert veszített a veszprémi kézicsapat a BL-ben

Nem kezdődött jól a mérkőzés, a 11. percben 5-4-es dán vezetésnél Jehia el-Dera próbált lefordulni a védőjéről, majd a jobb térdéhez kapott és lent maradt a földön,

az egyiptomi légióst úgy kellett levinni ölben a pályáról.

A sérülés kicsit meg is fogta a veszprémieket, akik a 23. percben még csupán egy góllal vezettek (11-10), a hajrá aztán jól sikerült és Koszorotov, valamint Sandell két-két góljának köszönhetően a félidő végére alakult ki az addigi legnagyobb különbség (16-12).

A második félidő elején úgy tűnt, sikerült megtörni a dánokat (akik eddig mind a négy mérkőzésüket elveszítették, ráadásul nagyon simán), 26-19-nél azonban megakadt a hazai lendület. A dánok vérszemet kaptak, Bisgaard vezérletével az 52. percre egy gólra felzárkóztak (29-28).

A hajrát jobban kezdte a rutinosabb hazai csapat, Descat kettő és Remili egy találatával meglépett 33-30-ra. De nem volt vége az izgalmaknak, Andersen és Martinusen szépített (33-32), maradt bő fél perc, és Xavi Pascual kénytelen volt időt kérni.

Szerencsére Casado keze nem remegett meg, ha nehezen is, de a Veszprém 34-32-re győzött.