A Lenovo Legion Pro 7 kecses és elegáns, ám kegyetlen ereje van, és a kijelzője is elit ligás. De még így sem való mindenkinek! Megnéztük, hogy mit tud ma, mire jó és kinél válhat be egy csúcskategóriás notebook.
A globális PC piacont jelenleg masszív 23 százalékkal uraló Lenovoról a legtöbb embernek az üzleti és irodai notebookok ugranak be, köszönhetően többek között az általunk is többször megdicsért ThinkPad családnak köszönhetően. Pedig a cég mára komoly kínálatot épített az ultradizájnos lifestyle és a nagy teljesítményű, akár eSportra is alkalmas masinákból is.
Ez utóbbi termékeinek hozták létre a Legion almárkát, amely jelenleg nem cseng még olyan jól, mint az Asus-féle RoG vagy az Acer Predatora. Ám a kínai cég mindent megtesz, hogy felzárkózzon ezek mellé. Épp emiatt lehetett reménykedni abban, hogy a Magyarországra most megérkező, Pro 7 16IRX9H hallgató termékük nem okoz majd csalódást. A verseny ebben a szektorban óriási, mint ahogyan az új játékok igényei is azok, így az elvárások nagyok voltak, mert ez egy kifejezetten drága eszköz.
1,2 millió forintért mindenki joggal várja el a csúcsot, lássuk, hogy megkapjuk-e!
Meglepő külső
Manapság a legtöbb gamer laptop már külsejével is jelzi, hogy brutális teljesítménnyel bír és hogy különleges darab. Azaz vaskosak és dizájnerek telipakolják őket mindenféle idétlen díszítőelemmel, kipufogóra hasonló légbeömlőkkel, és az sem ritka, hogy a fedőlap hátuljára is színes LED-eket zsúfolnak.
Lenovo Legion Pro 7 16IRX9H. Kép: Lenovo
A Legion Pro 7 viszont a másik végletet képviseli. A már említett ThinkPadeket idéző, szolid mattfekete színezést kapott. Kifejezetten vékony, persze nem annyira, mint egy szexi ultrabook, de a saját termékkategóriájában a 2,4 centis vastagság igen-igen jónak számít. Ráadásul ennek köszönhetően egész kényelmesen hordozható. A szellőzőnyílások diszkréten futnak rajta végig, egyáltalán nem hivalkodóak.
Az összhatás teljesen rendben van, a végeredmény letisztult, elegáns, külsőre akár azt is gondolhatná róla bárki, hogy egy üzleti gépet lát.
A LED-eket nem spórolták le róla, ám azok nem szövik át az egész modellt, csupán a frontfelületre, valamint a klaviatúra mögé került néhány. De még így is képesek karácsonyfává varázsolni, ha valakinek erre lenne igénye.
Vékony, kecses és elegáns. Olyan, mint egy üzleti gép. Kép: Lenovo
Csatlakozókkal jól megszórták, van rajta a legfejlettebb HDMI és USB portból is, illetve megkapta a jelenlegi legjobbnak számító WiFi és Bluetooth technológiát is. A készülékház tapintásra is igen masszívnak tűnő alumíniumból készült, amely nem ropog, mint az olcsóbb műanyag rokonai. Valamint kellően strapabírónak tűnik, bár értelemszerűen úgy vigyáztunk rá, mint a hímes tojásra.
Mobil erőmű
A külső mellett a belsőre is nagyon odafigyeltek, hiszen eszméletlenül erős hardvert kapott. A legújabb és legjobb Intel i9 processzort és a szintén csúcskategóriás Nvidia RTX 4080 videókártya a 32 GB DDR5 RAM-mal megtámogatva asztali gépeket megszégyenítő teljesítmény leadására képes.
Egy kis mobil erőmű.
Ezt megerősítették a szintetikus tesztmérések, amelyeken igen magas pontszámot ért el. De ennél is fontosabb, hogy a hétköznapi feladatok során is kifogástalanul teljesített. Még a legújabb, legdurvább grafikájú játékok is hibátlanul futottak ultranagy felbontásban, HDR módban, nagy képfrissítési ráta mellett. Az ilyen kategóriájú gépeket sokan használják videószerkesztésre vagy tervezőprogramokhoz.
Így kipróbáltam a CapCut, Adobe Premiere Pro és Vegas vágóprogramokkal, a Photoshoppal, illetve a TwinMotion nevű 3D grafikus alkalmazással, és mindegyiknél jól működött.
A Lenovo Legion Pro 7 16IRX9H nem egy komolytalan játékgép, hiszen akár félprofi-profi szintű munkagépként is bevethető, és természetesen eSportra is alkalmas.
Képminőség
Hogy a játékosok köre mennyire fontos célcsoport e modellnél, jól mutatja, hogy a jobb képfrissítési tulajdonságok miatt IPS LCD kijelzőt kapott az OLED helyett. Ennek nem olyan jó a kontrasztja, viszont cserébe másodpercenként 240 képkocka megjelenítésére képes, ami duplája annak, mint amit a notebookokba épített OLED panelek tudnak jelenleg.
Színgazdagság terén az elit monitorokkal van egy szinten! A 140%-os sRGB színtér lefedettség extrémen jó érték.
Ez pedig jobb mozgásvisszaadást eredményez, a képi jelek hamarabb jutnak el a felhasználó szeméhez, ami az összecsapások során döntő is lehet.
A képminőség egyébként teljesen rendben van:
A mérések alapján a színgazdagság terén a legjobb monitorokkal is felveszi a versenyt. Az állandó fényerő eléri az 500 nitet, és a HDR anyagok kezelése is biztosított. A válaszidő alacsony, a felbontás viszont óriási, hiszen a 16 hüvelykes kijelző 2560×1600 képpontos, ami több a megszokottnál, és ebből fakadóan a részletesség is jobb.
A felbontás és a képfrissítés is kimagasló.
A képi tulajdonságok nem csak a játékok során fontosak, hanem a már említett irodai-munkahelyi-oktatási alkalmazásoknál is. Hogy a multimédiás tartalmakról ne is beszéljünk, hiszen értelemszerűen filmezni is nagyon jó rajta.
Kezelhető és energikus
Az alapok rendben vannak, és ezúttal a mérnökök a kiegészítőkre is hangsúlyt fektettek: A billentyűzet remek, a gombok kellően nagyok és érzékenységük is megfelelő. A beépített egér méretes, stabilan ül, nem lötyög.
Kiemelkedőnek számító, 100 wH-s akkumulátort kapott, ám a kiemelkedő kapacitás ellenére ha meghajtják, akkor csak pár órán át használható.
De hát ez a szuper képernyő, és a bivalyerős hardver átka. Ráadásul ha nincs a hálózati áramforráshoz csatlakoztatva, akkor a teljesítménye jelentősen lecsökken.
A klaviatúra jól sikerült. A gombok nagyok ,a gépelés kényelmes.
Tehát teljes értékűen csak akkor használható, ha be van dugva a konnektorba. Csak azért nem róható fel ez hibaként, mert ezzel minden egyes ilyen kategóriájú laptop ugyanígy küzd. Mint ahogy a melegedéssel is, amivel itt is akadnak problémák. Hajlamos átforrósodni a készülékház ha keményen dolgozik a vas, ami miatt nem túl kényelmes ölbe venni. 1 TB-os, villámgyors integrált SSD-vel érkezik, azaz a tárhely kellően nagy.
Kinél válhat be?
A Lenovo Legion Pro 7 16IRX9H egy nagyon-nagyon jól sikerült, elképesztően erős, gyönyörű képminőséget produkáló elit laptop.
De még így sem való mindenkinek.
A 16 hüvelykes képernyő alapvetően határozza a meg a méreteit, és ebből fakadóan nem egy kompakt darab.
Nagyon elégedettek voltunk vele!
Emiatt buszon, repülőn nem komfortos, vagy akár konkrétan lehetetlen használni, mert egyszerűen nem fér el. Emellett az is tény, hogy drága, és 1,2 millió forintot felesleges annak kiadnia, aki nem tudja vagy akarja kihasználni a hardverben rejlő lehetőségeket. Üzemidő terén sem tartozik a világbajnokok közé. Amennyiben valakinél ez a kiemelt prioritás, az jobban teszi, ha a nyáron befutott ARM alapú laptopok között néz szét. Viszont, akinek egy nagy teljesítményű, játékra vagy akár komoly munkára is használható notebookra, amely ráadásul még akár fél évtized múlva is használható lesz, az nem hibázhat vele. Mi nagyon szerettük!
The post Nem látszik rajta, de ez az év egyik legdurvább laptopja appeared first on Forbes.hu.