Otthoni természetes szerek gyomorégésre

Az emésztési zavarok, a gyomorégés, a savas reflux olyan kifejezések, amelyek ugyan komoly emésztési zavarokat takarnak, azonban nem kapcsolódnak a gyomorfekélyhez. A gyomorégésnek sokféle kellemetlen tünete lehet, ilyen például a nyelési nehézség, étkezés követően nyomásérzet a gyomorban és a hasban, étkezés utáni puffadás, gyomor és hasi fájdalmak, illetve görcsök.

A gyomorégés hátterében sokféle ok meghúzódhat. Refluxot okozhat az étcsokoládé, a cigaretta, a sült ételek, a szénsavas italok, az alkohol, a koffein, a magas vérnyomás elleni gyógyszerek, az antibiotikumok vagy az antidepresszánsok.

Természetes kiegészítők és tápanyagok is léteznek a gyomorégés megszüntetésére. Az egyik ilyen természetes kiegészítő nem más, mint a kalcium. Ez a tápanyag is csökkentheti a gyomorégés tüneteit, azonban mielőtt elkezdjük azt fogyasztani, mindenképpen konzultáljunk a kezelőorvosunkkal.

A melatonin a belek és a gyomor fontos védelmezője. A bélrendszer valójában 400-szor annyi melatonint termel, mint az agy. A melatonin nagyon hasznos lehet gyomorégés esetén, ugyanis megnöveli a szérum gasztrinszintjét. Ez egy olyan hormon, amely serkenti a gyomornedv elválasztását és csökkenti a gyomorsavtermelést.

A gyömbérgyökér és az articsóka kivonatának kombinációja szintén hasznosnak bizonyul olyan emésztési zavarok esetén, amelyek gyomorégést okozhatnak.

A borsmentaolaj szintén segíthet emésztési zavarok és gyomorirritáció esetén.

Az Aloe vera nagyon hatékony az emésztési zavarok leküzdésben, így ezt is kipróbálhatjuk, ha gyomorégéstől szenvedünk. A gyógynövény nagyon hatékony a gyulladás csökkentésében, illetve hasznunkra lehet, ha gyomorégésünk van, ha a gyomor és a nyelőcső irritált vagy gyulladt állapotba kerül. Az Aloe verát fogyaszthatjuk lé, gél és kapszula formájában is.

Az almaecet is meglepő módon csökkenteni tudja a gyomorégés kellemetlen tüneteit. Ha gyomorégést tapasztal, akkor keverjen el 2 dl meleg vízben egy teáskanálnyi almaecetet és fogyassza el.

A lúgos víz rendszeres fogyasztása is segíthet a gyomorégés problémájának megszüntetésében. A lúgos vizet beszerezhetjük gyógynövényes és bioboltokban.

A cukormentes rágógumi rendszeres fogyasztása is nagyon hasznos lehet, ha gyomorégéstől szenvedünk.

A gyömbértea rengeteg hasznos vegyületet és antioxidánst tartalmaz, amelyek számos egészségügyi előnnyel járnak, beleértve a gyulladás csökkentését is. A tea rendszeres fogyasztása csökkentheti a gyomorsav mennyiségét és az égő érzést a nyelőcsőben. A gyömbér enyhíti a gyomor- és bélrendszeri irritációt is, illetve csillapítja az émelygést.

A kamillatea is gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik és segít az emésztési problémák, például a gyomorrontás leküzdésében. Ezek a tulajdonságok a savas reflux hatékony kezelését is lehetővé teszik. A kamilla nyugtató hatása segít csökkenteni a stresszt, amely általában az emésztési zavarok és a savas reflux kiváltója.

A kurkuma hasznos antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt. Számos emésztési probléma esetén fordulhatunk ehhez a gyógynövényhez, ilyen például a gyomorégés, a gyomorfekély, vagy a bélgyulladás.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed