Samsung Galaxy S25-széria: nagyítóval kereshetjük a fejlődés nyomait

Ha valakiben felmerülne a kérdés, a mobilgyártók miért voltak ott az elsők között, hogy mindenféle – természetesen forradalminak nevezett – mesterségesintelligencia-funkciót kínáljanak a legújabb készülékeik mellé, akkor azt válaszolnám: azért, mert valamivel el kell adni az évente új modellel jelentkező okostelefon-szériákat, hardveres fronton pedig egyre kevésbé lehet feszegetni az elmúlt években elért határokat.

Tökéletes példája ennek a Samsung Galaxy S25-termékcsalád, amit az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is az év legelején, magyar idő szerint 2025. január 22-én 19:00-kor mutatott be a dél-koreai gyártó.

Magyarországon szokás szerint három modell lesz kapható:

a sima Galaxy S25,
a valamivel nagyobb képernyővel érkező Galaxy S25+,
illetve az abszolút csúcsmodell Galaxy S25 Ultra.

A korábban sokat pletykált S25 Slim-variáns egyelőre elkerüli Magyarországot. Lentebb olvashatók mind a három mobil legfontosabb technikai specifikációi, és aki képben van a korábbi típusokkal kapcsolatban, az rögtön láthatja, hogy a hardvert illetően a Samsung nem igazán erőltette meg magát, hogy újat mutasson 2025-ben.

Adrián Zoltán / 24.hu Egymás mellett a Samsung Galaxy S25, S25+ és S25 Ultra.

Nagyítóval keressük a fejlődés nyomait

Ha valaki nem tudja felsorolni fejből a tavalyi részleteket, annak érdemes kiemelni: a Galaxy S25 és S25+ modelleknél nagyjából az a leglényegesebb változás a specifikációkat illetően, hogy a processzor immár Snapdragon 8 Elite. Emellett a cég módosított annyit a készülékházakon, hogy mindkét telefon (észrevehetetlenül) kisebb lett, illetve 4–5 grammal csökkent a súlyuk – de ember legyen a talpán, aki első látásra meg tudja különböztetni a tavalyi telefonokat az ideiektől.

Változatlan a képernyő, az akkumulátor kapacitása és a töltési sebesség, illetve az előlapi és hátlapi kamerák is pontosan ugyanazok, mint tavaly. Utóbbi főleg annak fényében kellemetlen, hogy a tavalyi cikkünkben szintén szerepel ugyanez a megállapítás, tehát a Samsung két éve nem változtatott a két kisebb csúcstelefonjának hátlapi kamerafelhozatalán. A sima Galaxy S25 esetében viszont minimális fejlődést jelent, hogy immár itt is 12 gigabájt memória (a tavalyi 8 helyett) áll rendelkezésre, illetve itt is 45 wattra nőtt a vezetékes töltés sebessége (a tavalyi 25-ről). Fontos továbbá, hogy idén már az S25 és S25+ is kompatibilis a Wi-Fi 7- és Bluetooth 5.4-szabványokkal – de ezzel a végére is értünk a hardveres változások ecsetelésének.

Adrián Zoltán / 24.hu Samsung Galaxy S25: csak a színek alapján különböztethető meg a tavalyi modelltől.

Persze nem minden a hardver, fontos a szoftver is, a legnagyobb újdonságokat ezen a téren nyújtják a telefonok, hiszen ezek az első olyan Samsung mobilok, amelyek Android 15 operációs rendszerrel és OneUI 7 kezelőfelülettel kerülnek forgalomba. Ez frissített megjelenést, új kezelési módokat és megoldásokat jelent, bónuszként pedig ezek mellé érkeznek korábban nem látott, mesterséges intelligencián alapuló funkciók.

Az újdonság erejét ugyanakkor némileg árnyalja, hogy az Android 15/OneUI 7 még idén megérkezik számos korábbi mobilra, a Galaxy S25-szériával debütáló új funkciók egy részével pedig továbbra is ugyanaz a baj, mint a tavalyiakkal – a magyar nyelv támogatásának hiánya. A cég hazai illetékesei pedig már találgatásokba sem bocsátkoznak azt illetően, hogy mikor várható változás ezen a téren. Ha egyáltalán.

Persze lehet majd beszélgetni magyarul a Google fejlesztette Geminivel (mint számos egyéb csúcstelefonon), de az okosotthonunk például már csak angolul (és más támogatott nyelveken) vezérelhető általa, a gyártó által erőltetett, saját fejlesztésű Bixby hangalapú megoldásai (például a telefon egyes funkcióinak kimondott szavakkal történő kezelése) pedig szintén nem működnek magyarul.

Adrián Zoltán / 24.hu Balra a Galaxy S25+, jobbra pedig a Galaxy S25.

Akadnak persze olyan újdonságok is, amelyek nem nyelvi alapúak, így például a most debütáló hangsávszerkesztő. Ennek lényege, hogy a mesterséges intelligencia felismeri és külön hangsávra teszi az eltérő zajforrásokat (környezeti zajok, tömeg a háttérben, szél stb.) a videók alatt, amelyeket aztán utólag kedvünkre módosíthatunk – például elhalkíthatunk. Üdvös továbbá, hogy az éjszakai felvételek is jobbá válnak azáltal, hogy a képet elemezve az MI javítja a gyengébb fényviszonyok miatt kialakuló zajosodást – így este élesebb videók készíthetők, mint korábban.

Sokaknak lehet jó hír továbbá, hogy mozgóképnél már adott a LOG formátum, amely közvetlenül a telefonokon is szerkeszthető.

Samsung Galaxy S25 specifikációk:

Kijelző: 6,2 hüvelykes FHD+ Dinamikus AMOLED 2X, 120 Hz
Processzor: Snapdragon 8 Elite (Galaxy-telefonokra optimalizálva)
Memória: 12 GB
Háttértár: 128 / 256  / 512 GB
Hátlapi kamerák: 12 MP ultraszéles látószög (F2.2, FOV 120˚); 50 MP széleslátószög (OIS F1.8, FOV 85˚ ); 10 MP Teleobjektív (3x Optikai Zoom, F2.4, FOV 36˚)
Szelfikamera: 12 MP ( F2.2, FOV 80˚)
Akkumulátor: 4000 mAh (45 wattos vezetékes-, 15 wattos vezeték nélküli töltés)
Méret: 70,5 x 146,9 x 7,2 mm
Súly: 162 gramm
Egyéb: 5G, IP68, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Galaxy AI
Operációs rendszer: Android 15 + One UI 7

Ennyibe kerülnek az új Galaxy S25 mobilok.

Adrián Zoltán / 24.hu Értelemszerűen: a nagyobbik az S25+, mellette a sima S25.

Samsung Galaxy S25+ specifikációk:

Kijelző: 6,7 hüvelykes QHD+ Dinamikus AMOLED 2X, 120 Hz
Processzor: Snapdragon 8 Elite (Galaxy-telefonokra optimalizálva)
Memória: 12 GB
Háttértár: 256 / 512 GB
Hátlapi kamerák: 12 MP ultraszéles látószög (F2.2, FOV 120˚); 50 MP széleslátószög (OIS F1.8, FOV 85˚ ); 10 MP Teleobjektív (3x Optikai Zoom, F2.4, FOV 36˚)
Szelfikamera: 12 MP ( F2.2, FOV 80˚)
Akkumulátor: 4900 mAh (45 wattos vezetékes-, 15 wattos vezeték nélküli töltés)
Méret: 75,8 x 158,4 x 7,3 mm
Súly: 190 gramm
Egyéb: 5G, IP68, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Galaxy AI
Operációs rendszer: Android 15 + One UI 7

Ennyibe kerülnek az új Galaxy S25+ mobilok.

Galaxy S25 Ultra: faragtak rajta egy kicsit

Ha összehasonlítjuk a Galaxy S24 Ultra és a Galaxy S25 Ultra specifikációs listáját, akkor őrületes eltéréseket itt sem fogunk találni, de tény, hogy ennél a modellnél azért kicsit jobban figyelt a gyártó, hogy ne ugyanazt adja el, mint tavaly.

Ez tetten érhető a dizájnban is: az Ultra megkapta a kistestvérek kerekdedebb formáit, immár teljesen sík a kijelző, továbbá tapasztalható némi karcsúsodás, és a mobil egy kis súlyfeleslegtől is megszabadult. 15 százalékkal csökkent a kávák mérete is, így már nem 6,8, hanem 6,9 hüvelykes a kijelző, ugyanakkor a panel nem változott tavalyhoz képest. Nem úgy a kijelzőt védő üveg, ami idén már Gorilla Glass Armor.

Adrián Zoltán / 24.hu A Galaxy S25 Ultrára is megérkeztek a lekerekített sarkok.

Természetesen itt is a Galaxy eszközökre optimalizált (a „sima” változatoknál elméletileg magasabb órajellel dolgozó) Snapdragon 8 Elite ketyeg a burkolat alatt, a memória (12 gigabájt) és a háttértár tekintetében (256 és 512 gigabájt, illetve 1 terabájt) ugyanakkor nincs változás, és a Samsung az akkumulátor, illetve a töltés esetén sem érezte úgy, hogy változtatni kellene tavalyhoz képest. A hátlapi kameraszigetet illetően ugyanakkor van némi előrelépés, hiszen a 12 megapixeles széleslátószögű modul helyett immár egy 50 megapixeles ultraszéles egységet kapunk – és ennyi.

Érdemes tudni továbbá, hogy a Samsung nemcsak ad, hanem el is vesz: a burkolatból kiemelhető stylus többé nem képes Bluetooth-on keresztül kommunikálni a telefonnal, így ugrik a távoli vezérlés lehetősége.

A cég szerint ennek oka: a felhasználók minimális százaléka használta ezt a funkciót.

Adrián Zoltán / 24.hu Maradt a stylus, csak vesztett a funkcióiból.

Szoftveres fronton természetesen adott minden új funkció, ahogy az Android 15 és a OneUI 7 kezelőfelület, viszont a Galaxy S25+ és Ultra modelleknek van egy olyan képességük, amit a legolcsóbb modell nem tud. Ezek a telefon kaptak egy olyan MI-alapú felskálázási technológiát (Profi felskálázás) a képernyőnél, amihez hasonló a Samsung okostévéin is elérhető: a szoftver a lejátszott tartalom felbontását (legyen az kép, videó, szoftver, akár játék) képes a kijelző felbontásához „igazítani”, így elméletileg minden ugyanolyan jól fog kinézni a kijelzőn.

Samsung Galaxy S25 Ultra specifikációk:

Kijelző: 6,9 hüvelykes QHD+ Dinamikus AMOLED 2X, 120 Hz
Processzor: Snapdragon 8 Elite (Galaxy-telefonokra optimalizálva)
Memória: 12 GB
Háttértár: 256 GB / 512 GB / 1 TB
Hátlapi kamerák: 200 MP főkamera (85°, F1.7, OIS); 50 MP ultraszéles látószögű (120°, F1.9); 50 MP teleobjektív (22°, F3.4, 5x optikai zoom, OIS); 10 MP teleobjektív (36°,F2.4, 3x optikai zoom OIS)
Szelfikamera: 12 MP ( F2.2, FOV 80˚)
Akkumulátor: 5000 mAh (45 wattos vezetékes-, 15 wattos vezeték nélküli töltés)
Méret: 77,6 x 162,8 x 8,2 mm
Súly: 218 gramm
Egyéb: 5G, IP68, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Galaxy AI, a készülékbe helyezhető stylus
Operációs rendszer: Android 15 + One UI 7

Ennyibe kerülnek az új Galaxy S25 Ultra mobilok.

Adrián Zoltán / 24.hu Itt legalább egy hátlapi kamerát lecseréltek.

A Samsung Galaxy S25 termékcsalád 2025. január 22-től előrendelhető hazánkban (a hivatalos árakról itt írtunk bővebben), február 7-én kerülnek tényleges kereskedelmi forgalomba, és a fentieket még annyival érdemes kiegészíteni, hogy a gyártótól most már megszokott módon garantált a 7 évnyi szoftverfrissítés, ami egyaránt vonatkozik az Android főverziókra, illetve a biztonsági javításokra.

Ez annyit tesz, hogy a cikkben említett mobilok megkapják még az Android 22-t is, illetve 2032-ig érkeznek rájuk javítócsomagok.

Az sem elhanyagolható továbbá, hogy előrendelés esetén a vállalat többek között kétszer akkora tárhelyet biztosít a kiválasztott készülékhez, mint amelyet a felhasználó eredetileg választ, illetve minden Galaxy S25 készülékhez hat hónap Gemini Advanced használat és 2 terabájt felhőalapú tárhely jár ráadásként.

The post Samsung Galaxy S25-széria: nagyítóval kereshetjük a fejlődés nyomait first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed