Számok és háborúk, avagy kell-e mindig pókhálót rajzolni?

Végéhez közeledik a hét, amikor gyakrabban jelent megy kutatás arról, hogy a Tisza be fogja érni / befogta / beelőzte a Fideszt, mint amilyen sűrűn felkelt a nap, de utóbbit nyugtával dicsérjük majd: ahol választások előtt másfél évvel ünnepnapon is jön ki új kutatás, ott egy sima szombatba kettő is belefér még. Nyilván az ünnep és az akörnyéki erődemonstrációk adták ennek az apropóját, de nehéz volna vitatkozni azzal a kutatói megfigyeléssel, hogy

aki október 23-án publikál politikai közvéleménykutatást, az tényleg nem biztos, hogy csupán monitorozni akarja a versenyt.

Ha erődemonstráció, abból mentális értelemben egészen biztosan a Fidesz tartott nagyobbat. Hogy 1956 (jelzem: nem kis részben baloldali) magyar felkelőit, az akkori szovjet vezetést és az akkori hetekben hazája vélt érdekei és Moszkva körül figyelemre méltó ívet leíró Kádár Jánost hogyan lehet és kell összekötni Magyar Péterrel, az Európai Néppárttal és azzal az unióval, ami életben tartja ezt az egész kézivezérelt, lógó belű itthoni udvartartást, azt egy táblán ábrázolni olyan lenne, mint amikor a gyerekem activityzéskor rajzol egy esetlen pókhálót. Videónkból kiviláglik, hogy ez a híveken is kifogott, a tanulság pedig ugyanaz, mint az ötévesekkel activityzésből: nem mindig kell pókhálót rajzolni.

Videónk
Zelenszkij Amerika kiskutyája, Orbán Balázs bakizott – fideszesek 1956-ról és Ukrajnáról
Zárt körben, komoly biztonsági ellenőrzések mellett tartotta október 23-i ünnepi beszédét Orbán Viktor. Orbán Balázs viták kereszttüzébe került kijelentéséről, az 1956-os forradalom és a ukránok önvédelme közötti párhuzamról és a rossz blokkba tartozásról kérdeztük a fideszes ünneplőket.

Az orbáni beszéd értelmezhetőbb állításaihoz megpróbáltunk máshogy viszonyulni, Zelenszkij béketervéből (van neki és harcias, egyébként ez a munkája), illetve abból kiindulva, hogy azt az állítólag a torkunkon lenyomni készülő USA és németek mennyire lelkesednek érte (semennyire). És akkor most abba ne menjünk bele, hogy az orosz-ukrán tárgyalások kezdete van közelebb, vagy az a pont, amikorra rendes ember még meg meri tippelni, hogy nem csak az amerikai, de a német vezetőt is hogyan fogják hívni.

Elemzésünk
Mi igaz abból, amit Orbán október 23-án az ukrajnai győzelmi tervről mondott?
Orbán Viktor Millenárison elmondott október 23-ai beszédében az orosz-ukrán háborúról is beszélt. A kormányfő Zelenszkij „győzelmi tervét” brüsszeli tervnek minősítette, bár az ukrán elnök elképzeléseit Nyugaton is hűvösen fogadták. Mit mondott Orbán, és ehhez képest mi tudható Zelenszkij tervéről?

Előfizetéses kiadásunk, a 24 Extra elindulta ezt a hírlevelet nem érinti: a világért sem szeretnénk ezeket a nehezen pótolható világnézeti és életvezetési tanácsokat egyetlen magyar olvasótól sem elzárni. Viszont tudjuk, hogy a válogatásunkban szereplő cikkek egy része már fizetőfalunk mögé esik. Ámde: egyrészt igyekszünk ezeknek a cikkeknek hasznos hosszúságú bevezetőjét szabadon olvashatón hagyni, másrészt minden héten bőven válogatunk szabadon olvashatóakat is.

Harmadrészt pedig – ez kiszámítható a felvezetés után – biztatok mindenkit arra, hogy válasszon egy számára kedves és elfogadható szintű előfizetést. Nem harácsolásból csináljuk, hanem hogy még sokáig készíthessünk teljes szabadságban olyan nekünk kedves és fontos írásokat, tartalmakat, amiket önmagában az, hogy a heti diszkontáruházas hirdetést legyen mi fölé odatenni, nem indokolna. Az már sokkal inkább, hogy értelmesen létezzünk együtt ebben az országban, annak meg szebb időkben újságok is szerves részei.

Az új korszakkal új hírlevelek is érkeztek. Jászberényi Sándor haditudósítónk Nincs tanulság címmel kalandozik kéthetente a gondolatai és az emlékei között, a megfelelő csomagok előfizetőjeként itt pipálhatjátok be, hogy kéritek. Pető Péter főszerkesztő Kapufa címmel, de egyáltalán nem csupán sportos tartalommal publikál ezentúl hetente, ebből az első rész kedvcsinálóként egy kattintással szabadon olvasható. Egy harmadik új tartalom, egy podcast pedig a legmagasabb polcunkra került: a Törökülésben ugyancsak Pető Péter és Bita Dániel főszerkesztő-helyettes kérdezik havonta Török Gábor politológust a napi petárdáknál kettővel távlatibb nézőpontból.

Így kezdődik ma reggel kiküldött heti hírlevelünk, a 24/7, amelyben ezután még elmélyülős és szórakoztató olvasmányainkat, videókat és podcastokat ajánlunk hétvégére válogatva, és összegyűjtjük a friss sorozat- és filmkritikákat is a hátradőlős kikapcsolódáshoz. Itt iratkozhatsz fel, ha jövő héten már te is kéred!

The post Számok és háborúk, avagy kell-e mindig pókhálót rajzolni? first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed