Nem sajnálja a pénzt a kormány a Szuverenitásvédelmi Hivataltól: jövőre 6 milliárd 245 millió forintból gazdálkodhatnak a parlamenthez benyújtott költségvetési törvényjavaslat szerint. Ez azt jelenti, hogy az orosz mintára a „külföldi befolyásszerzési kísérletek” megakadályozására létrehozott szervezet több állami pénzt kap, mint például a Köztársasági Elnökség, az Alkotmánybíróság vagy az Állami Számvevőszék.
A Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatal személyi juttatásokra 2 milliárd 491 forintot fordíthat jövőre. A honlapjukon közölt információk szerint összesen 98-an dolgoznak (a szeptember 30-i állapotot tüntették fel, az a legfrissebb adat), ha nem növelik a létszámot, akkor az átlagfizetés meghaladhatja jövőre a 2 millió forintot.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal eddig hat jelentést tett le az asztalra, és ezekben olyan megállapításokra jutott, hogy a Transparency International vagy az Átlátszó oknyomozó portál tevékenysége „sérti a magyar nemzetállami szuverenitást”, de vizsgálta már a 2022-es ellenzéki kampánypénzeket, illetve a kínai oltás elleni narratíva magyarországi jelenlétét is.
A Szuverenitásvédelmi Hivatalt létrehozó szuverenitásvédelmi törvény miatt az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indított, mert az sérti az uniós jogot, az Európai Bíróság dönthet majd a kérdésben. A hivatal létrejöttétől fogva kapja a súlyos bírálatokat, mert egyrészt a kormány furkósbotjának tartják, másrészt teljesen felesleges szervezetnek, mivel a nyomozóhatóságok rendelkeznek minden olyan eszközzel, amelyekkel a nemzeti szuverenitás sérelmével kapcsolatba hozható bűncselekményeket felderíthetik és büntethetik.
Az sem vet jó fényt a Szuverenitásvédelmi Hivatalra, hogy a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet élére egy egykori pártállami III/III-as tisztet neveztek ki Horváth József személyében, és sikerült egy olyan kutatót, Somkuti Bálintot leigazolniuk, aki arról beszélt korábban, hogy milyen jó, hogy a Nyugat nem segített bennünket ’56-ban. Somkutit végül azért rúgták ki, mert lebolondozta a nemzeti szuverenitásért küzdő ’56-os hősöket.
The post Több pénzt kap jövőre a Szuverenitásvédelmi Hivatal a számvevőszéknél, az Alkotmánybíróságnál, de a Köztársasági Elnökségnél is first appeared on 24.hu.