Városról vidékre, avagy egy történet a változás erejéről

„Zoltán és én úgy döntöttünk, hogy vidékre költözünk a város zajából. Az új környezetben mindketten éreztük a változást: kevesebb stressz és frissebb levegő, ami pozitívan befolyásolta a férjem prosztatabetegségét, illetve testileg és lelkileg is közelebb hozott minket egymáshoz.”

Ez a változás nem csupán egy új életforma kezdetét jelentette számukra, hanem a férje egészségére is kedvező hatással volt.

Zoltán már évek óta küzdött prosztataproblémákkal, és amikor arról olvasott, hogy különféle betegségek és a rák kialakulásának kockázatát növeli a stressz és a környezetszennyezés, és kockázati tényezőként szerepelnek a fizikai, biológiai és kémiai környezeti hatások, döntő lépésre szánta el magát.

Érezte is, a folyamatos stressz, illetve a szennyezettebb városi levegő hatására a tünetei egyre súlyosbodtak. Miután párjával vidékre költözött, és elhagyta a folyamatos rohanást, a zajt és a szennyezett levegőjű városi környezetet, az állapota jelentős javulásnak indult.

A friss levegő, a csend és a természet közelsége mind hozzájárult ahhoz, hogy jobban érezze magát, és a stressz csökkenésével a prosztataproblémái is enyhültek. A kutatások is azt mutatják, hogy a lelki és a környezeti tényezők komoly szerepet játszanak a prosztata egészségében. A stressz például serkentheti a gyulladásos folyamatokat, ami súlyosbíthatja a prosztata betegségeit, míg a pihenés és a nyugodt környezet segíthet a gyógyulásban.

A vidék és a kertes ház új lehetőségeket nyitott meg a pár előtt. Zoltán eddig is azt hallotta az orvosától, hogy a prosztatitisz kialakulását nagyban befolyásolja a táplálkozás. Jobb lenne a többszörösen feldolgozott, nehezen emészthető ételek helyett inkább kelbimbót, brokkolit vagy kelkáposztát fogyasztania. Chips helyett pedig jobb a tökmag. Ebből aztán kis házi kertészet kialakítása fogalmazódott meg benne, és a következő tavasszal már saját konyhakertjében termelte meg a bionövényeit.

Ez egyben pluszmozgással is járt, amelyet kiegészített némi túrázással, kocogással. És nem esett nehezére.

A vidékre költözés nem csupán a férfi egészségére, de párkapcsolatukra is pozitív hatással volt. Évi és Zoltán sokkal közelebb került egymáshoz, mert a közös élmények, a több szabadság és a nyugodt élet lehetősége megerősítette a kapcsolatukat, a stresszmentes környezetben újra felfedezték egymás társaságát.

Az ő történetük arra is rávilágít, hogy nemcsak a férfiaknak, hanem a nőknek is fontos szerepük van abban, hogy támogassák a környezeti változásokat, amelyek javíthatják partnereik egészségét. Évi is érezte, hogy a nyugodtabb, stresszmentes környezet nemcsak férje számára volt előnyös, hanem saját magának is jót tett. A közvetlen kapcsolat a természettel, a friss levegő és a kevesebb stressz mind hozzájárult ahhoz, hogy mindketten jobban érezzék magukat a bőrükben.

Évi és Zoltán története arra ösztönözhet bennünket, hogy átgondoljuk életvitelünket és környezetünket. Évi üzenete egyszerű: azt javasolja a nőknek, hogy támogassák a környezeti változásokat, amelyek javíthatják partnerük egészségét – és nem csupán a prosztatát érintő problémák esetén.

Hirdetés

Proxelan végbélkúp klinikai vizsgálatokkal igazolt hatású helyi készítmény a prosztatagyulladás tünetei ellen, amely ott enyhíti a panaszokat, ahol a probléma van.

Az ápoló hialuronsav és gyógynövények kombinációja teljessé teszi a gyógyszeres kezelést, enyhítve a vizelési zavarokat és a fájdalmat. Vény nélkül könnyen elérhető a hazai patikákban, ezért a fellángoló fájdalmak esetén azonnal használható, akár hosszú távon is.

 

Fotó: Phytotec Hungária Bt.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,

VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A cikk a Phytotec Hungária Bt. támogatásával készült.

The post Városról vidékre, avagy egy történet a változás erejéről first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed