Megdőlhet a negatív vízállás rekordja a Velencei-tavon, melynek állapotáról elkeserítő fotókat is mutattunk a napokban. A mélypontot jól mutatja, hogy Kürti Gábor, a Magyar Kerékpárosklub elnöke átsétált Pákozdról Gárdonyba a mederben, amit videóra is vett, szúrta ki a 444.hu.
A víz átlagosan 110 centi volt, de abból kb. 15-30 centi lágy iszap volt a kemény agyagmeder felett.
Kürti ugyanakkor felhívja rá a figyelmet, senkinek sem ajánlja, hogy csak úgy gyalogoljon a tóban össze-vissza.
Még most is lehetnek testmagasságnál mélyebb pontjai. Én előbb feltérképeztem a mélységeket a teljes útvonalon, majd a kajakom mellett haladtam, kötéllel, neoprén cipőben a sérülések ellen, vittem mentőmellényt is, ha gond lenne. Az iszapban járás kimerítő, és nem is túl gusztusos. Rendszeresen hosszútávúszok, de lehet olyan helyzet, amikor az sem segít. Ezekre igyekeztem felkészülni. A hajóútvonalat pedig eleve nem keresztezzük úszva sem, de most a vízállás miatt leállították a hajóforgalmat, ezért választottam ezt
– írta.
The post Átgyalogolt a Velencei-tavon a Magyar Kerékpárosklub elnöke first appeared on Sokszínű vidék.
