A köztársasági elnök aláírta, már csak a Magyar Közlönyben kell kihirdetni az uniós források hazahozatalához szükséges törvényt.
Mi történt? Sulyok Tamás aláírta uniós források hazahozataláról szóló törvényt – írta meg a HVG.
A jogszabály ad lehetőséget arra, hogy a parlament megalkossa az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervéhez kapcsolódó, szupermérföldköveknek való megfeleléshez szükséges törvénymódosításokat.
Kontextus: Annak érdekében, hogy hazánk hozzáférjen az uniós forrásokhoz a jogszabályi környzetünknek meg kell felelnie azoknak a kritériumoknak, melyeket az Európai Unió még 2022-ben fogalmazott meg. Az Orbán-kormány ezeknek az elvárásoknak nem tett eleget, inkább lemondott a vissza nem fizetendő milliárdokról.
A módosításokhoz szükséges jogszabályt az Országgyűlés 142-39 arányban fogadta el, 3 tartózkodás mellett.
Hogyan tovább? A jogszabály a köztársasági elnök aláírásával és a Magyar Közlönybe való kihirdetéssel lép hatályba. Cikkünk írásának pillanatában a törvényt még nem hirdették ki a közlönyben.
The post Rendkívül fontos törvényt írt alá Sulyok Tamás, magasabb sebességfokozatba kapcsolhat a parlamenti munka appeared first on Forbes.hu.