A gyomrunk korog, ha éhesek vagyunk, de miért korog, ha nem?

Gyakran tapasztalhatjuk meg a gyomor vagy has korgását. Ez általában akkor fordul elő, amikor a gyomorba kerülő italok, ételek és gáz a vékonybélbe kerülnek. A gyors evés is kiválthatja a gyomor korgását, de emésztési rendellenességek is állhatnak a háttérben. Mutatunk néhány olyan okot, amelyek kiválthatják a gyomor korgását, illetve néhány természetes megoldást is javaslunk a probléma megszüntetésére.

A gyomor korgásának tehát rendkívül sok oka lehet, mutatunk is most ezek közül néhányat! A korgó gyomor cöliákia és gluténérzékenység miatt is kialakulhat. Cöliákia akkor fordul elő, amikor az immunrendszer túlreagál, és elkezdi támadni a vékonybél szövetét, sejtjeit, mégpedig gluténfogyasztást követően. Ez nagyfokú gyulladást okoz a bélrendszerben, illetve az egész emésztőrendszerben. A glutén egy olyan fehérje, amely számos gabonában megtalálható, azonban a glutén elkerülése a korgó gyomor problémáját is megszünteti.

Élelmiszer-intolerancia akkor fordul elő, amikor az immunrendszer összezavarodik, és az emésztőrendszert kezdi el támadni, ez pedig oka lehet a korgó gyomor kialakulásának.

Ha túl gyorsan eszünk, akkor túl sok levegőt is lenyelünk, ami felesleges gázosodást eredményez. Ezért nagyon fontos, hogy alaposan rágjuk meg az ételt, és összpontosítsunk az étkezésre, hogy ezzel is csökkentsük nyeléskor a levegőmennyiséget.

Reflux akkor fordul elő, amikor a gyomor és a nyelőcső közötti izom nem zár megfelelően, és ez lehetővé teszi, hogy a gyomorsav a nyelőcsőbe áramoljon. A túlsúly, a dohányzás, a túl sok koffein és az alkohol ronthatja a savas reflux tüneteit. Nagyon fontos, hogy lefogyjunk és ne dohányozzunk, mert így minimalizálhatjuk a szimptómákat.

Az éhség szokott lenni általában a gyomor korgásának elsődleges oka. Ilyenkor már néhány falatot követően is megnyugszik a gyomor, így soha ne hagyjuk, hogy az teljesen kiürüljön.

Az emésztési zavarok is okozhatnak égő érzést a gyomorban, illetve a gyomor korgásának is okai lehetnek. Sokan savlekötőt szednek, ha ég a gyomruk, azonban léteznek olyan természetes módszerek, amelyek segíthetnek enyhíteni az emésztési zavarokat. Ilyen például a borsmentatea, a kamillatea, az almaecet, a szódabikarbóna, az édesgyökér, a gyömbér és az édeskömény.

Az IBS olyan tüneteket okozhat, mint puffadás, hasi fájdalom, székrekedés, hasmenés és gyomorkorgás. IBS esetén nagyon lényeges, hogy növeljük a rostfogyasztást, rendszeresen étkezzünk, naponta mozogjunk, sportoljunk, és ne fogyasszunk olyan ételeket, amelyek fokozzák a tüneteket.

Milyen természetes megoldások léteznek gyomorkorgás ellen? Ilyen például a gyömbér. A gyömbért évezredek óta használják a természetes gyógyászatban különféle emésztési problémák enyhítésére. Ha sokat korog a gyomrunk, bátran próbáljuk ki ezt a gyógynövényt. A gyömbér vírusellenes, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkezik, javítja az emésztést, és enyhíti az émelygést.

A probiotikumok olyan élő baktériumok, amelyek előnyösek az emésztőrendszer számára. Ezek a baktériumok olyan erjesztett táplálékokban találhatók meg, mint a kefir vagy a savanyú káposzta. A probiotikumok javítják a bél általános egészségét.

A jóga és a rendszeres nyújtás szintén nagyon hatékony gyakori gyomorkorgás esetén.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed