A hányingerre is léteznek természetes gyógymódok

Hányingert, émelygést sok esetben tapasztalunk az életünk során, azonban léteznek olyan természetes gyógymódok, amelyek nagyon hatékonyak lehetnek a hányinger természetes kezelésében, ilyen lehet az akupunktúra, az aromaterápia vagy éppen a gyömbértea. Mutatjuk is, hogy milyen hasznos módszerek léteznek az émelygés leküzdésére.

A gyömbért évezredek óta használják hányinger, gyomorfájás és hasmenés természetes kezelésére. Rájöttek ugyanis, hogy nagyon hatékonyan csillapítja a fájdalmat, és pozitívan hat az emésztésre. A gyömbér olyan aktív komponenseket tartalmaz, mint például gingerolok és shogaolok, amelyek közvetlenül befolyásolják az emésztőrendszert és a központi idegrendszert. Egy tanulmány arról számolt be, hogy a gyömbér hatékonyan csökkentette az akut kemoterápia által kiváltott hányási tüneteket rákos betegeknél, azonban ezzel kapcsolatban még további kutatásokra van szükség.

A borsmenta nyugtató hatásokkal rendelkezik, csökkenti az émelygést, és ellazítja a gyomorizmokat. A gyógynövény segíthet csökkenteni a gyulladást a szövetekben, illetve segíthet a baktériumok és mikroorganizmusok gátlásában. A borsmentaolaj aromaterápiás hatásait vizsgálták kemoterápiában részesülő betegeknél. Az olaj minden betegnél csökkentette a hányinger és a hányás előfordulását. A borsmentából teát is készíthetünk. Jól tesszük, ha jeges tea formájában fogyasztjuk, ugyanis a hideg is enyhíti az émelygést. Refluxbetegség esetén nem javasolt a borsmenta fogyasztása, ugyanis a gyógynövény ellazítja a gyomor és a nyelőcső közötti izmokat, ami refluxot és gyomorégést vált ki.

Ázsiában már évezredek óta használják az akupunktúrát és az akupresszúrát. A terapeuták az egész testben nyomáspontokat stimulálnak, hogy enyhítsék a fájdalmat és az adott betegséghez kapcsolódó tüneteket. Az akupunktúra során pedig hosszú, vékony tűket helyeznek a bőrbe, amelyek stimulálják a test bizonyos idegeit. Ezek az idegek aztán jeleket küldenek az agynak, hogy felszabadítsák azokat a hormonokat, amelyek csökkentik a fájdalom és az émelygés érzését.

A kutatások során azt is nézték, hogy az akupunktúrának vagy az akupresszúrának vannak-e esetlegesen hatásai a hányingerre. Bebizonyosodott, hogy mind az akupunktúra, mind az akupresszúra nagyon hatékony a kemoterápia által kiváltott hányinger kezelésében. Az enyhe hányinger és a reggeli rosszullét is javulhat az akupresszúrával. A megfelelő pontok megnyomása, nyomogatása ugyanis segít az izmok ellazulásában és a véráramlás javulásában.

Az aromaterápia, azaz az illóolajok használata, belélegzése is segíthet a hányinger csillapításában. Az orr alá helyezett borsmentaolajcsepp például enyhíti az émelygés érzését, azaz terápiás hatása lehet. Egy tanulmányban pedig azt írták le, hogy a levendula-, a borsmenta-, a gyömbér- és a citromillóolajok keveréke segít csökkenteni a műtét utáni hányingert és hányást. A borsmenta-illóolaj nagyon erős lehet önmagában, így javasolt a diffúzorban való használata. A legtöbb illóolaj nyugtató hatással van az idegrendszerre, és ez a hatás segíthet csökkenteni az émelygést.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed