A hasi fájdalom otthoni kezelése

A hasi fájdalom sok embert érint, nagyon gyakori probléma. Az, hogy pontosan mi is okozza, meglehetősen sokrétű. Amennyiben a hasi fájdalom csak rövid ideig tart, úgy nem minden esetben megyünk orvoshoz sem, azonban ha valaki hosszabb ideje szenved ettől a problémától, mindenképpen vizsgáltassa ki magát, hiszen komolyabb betegség is meghúzódhat a háttérben.

Ha csak alkalomszerűen fáj a hasunk, akkor néhány otthoni gyógymód is a segítségünkre lehet, most ezek közül mutatunk be néhányat!

A víz hidratálja a vastagbelet, illetve segít a széklet mozgatásában, mindemellett segít a gyomorsav szabályozásában is. A napi megfelelő vízfogyasztás egyrészt segít a székrekedés megelőzésében, másrészt a túlsavasodás ellen is nagyon hatékony megoldás lehet.

A gyömbér egy gingerol nevű vegyületet tartalmaz, amely csodákat tesz az emésztőrendszer egészségével. Javítani tudja a gyomor egészségét, védi a gyomor nyálkahártyáját a savasságtól, enyhíti a puffadást, és hasi görcsök ellen is nagyon hatékony. A gyömbértea a gyomor megnyugtatásában is sokat segíthet.

A kamillatea gyulladásgátló és karminatív tulajdonságokkal rendelkezik. Széles körben használják hasi görcsök, puffadás, hányinger, emésztési zavarok, hasmenés és egyéb gyomor- és bélrendszeri problémák kezelésére.

A meleg borogatás is nagyon sokat segíthet a gyomorfájdalom természetes kezelésében. Melegítsünk meg egy törülközőt, és helyezzük a hasunkra legalább 15-20 percre. A meleg ellazítja a bél izmait, megkönnyíti a gáz távozását a belekből, ezzel enyhítve a gyomor- és bélrendszeri panaszokat.

A gyomorfájdalmat sok kisebb-nagyobb praktikával is megelőzhetjük. Az egyik ilyen, hogy többször eszünk a nap folyamán kevesebbet, és nem napi egy-két alkalommal nagyobb adagokat. Lényeges, hogy az ételt mindig lassan rágjuk meg. Korlátozzuk a sült, a savas és a fűszeres ételek fogyasztását. Csökkentsük az alkoholfogyasztást, illetve ha gyomorpanaszaink vannak, egyáltalán ne fogyasszunk alkoholt. Kulcsfontosságú az is, hogy kezeljük a stresszt akár testmozgással, akár meditációval.

A borsmentaolajat évszázadok óta használják a gyomor- és bélrendszeri betegségek kezelésére. A borsmentaolaj antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, antioxidáns, immunmoduláló és érzéstelenítő aktivitással rendelkezik, amelyek mindegyike segíthet a bélrendszeri betegségekben.

Az eukaliptuszolajjal végezhetünk hasmasszázst is, hiszen nagyon sok pozitív hatással rendelkezik: többek között harcol a baktériumok ellen, javítja az immunrendszert, és a gyulladást is csökkenti.

A gyömbér szintén segít a gyomor és a has megnyugtatásában, és az idegeket is pihenteti. Készítsünk gyömbérteát, majd pihenjünk kicsit, hogy elmúljanak a panaszaink. A gyömbér csökkenti a gyomorsavat, javítja az emésztést, segíti a szabad gyökök képződésének csökkenését, növeli az emésztőfolyadékok mennyiségét, továbbá segít a gyomorsav semlegesítésében is.

Az egyik legjobb gyógymód gyomorfájdalom esetén az almaecet, főleg ha bakteriális fertőzésünk van. Savas reflux esetén pedig segít a gyomorsav kiegyensúlyozásában. Töltsünk egy pohárba vizet, adjunk hozzá egy evőkanálnyi almacetet és egy kevés mézet.

Az édeskömény szélhajtó, fájdalomcsillapító, antibakteriális és diuretikus hatásokkal rendelkezik, amelyek gyorsan és hatékonyan segítenek megszabadulni a gyomorfájdalomtól.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed