A hidegben felmelegít, a kánikulában lehűt: gyömbér – gyömbéres-citromfüves limonádé és gyömbéres-fahéjas-szegfűszeges szirup

A gyömbér egy rendkívül sokoldalú gyógynövény. Nagyon jó az íze, ételekhez is hozzáadhatjuk, teát is készíthetünk belőle, és nagyon sok gyógyászati előnye létezik. A gyógynövény elősegíti az egészséges gyulladásos választ, segíti a máj és az emésztőrendszer egészségét, biztosítja az ízületek egészségét és a testsúlykontrollt, támogatja az egészséges vércukorszintet, a szív és az immunrendszer egészségét.

A gyömbér antioxidáns aktivitása segít a szabad gyökök és az oxidatív stressz elleni küzdelemben. Elősegíti az egészséges gyulladásos választ is.

A gyömbér olyan bioaktív fenolokat tartalmaz, mint például a gingerolok, amelyek ösztönzik az immunrendszer egészségét és támogatják az egészséges immunválaszt. Az egészséges sejtosztódásra gyakorolt hatásuk elősegíti az egész test egészségét.

A kutatási eredmények szerint a gyömbér megtámogatja az egészséges vércukorszint fenntartását is.

Egyes tanulmányok szerint a gyömbér segíthet fenntartani a normál vérnyomást, az LDL-koleszterin szintjét, valamint a trigliceridszintet. Az egészséges vérnyomás és koleszterinszint elősegíti a szív- és érrendszeri egészséget.

A gyömbér még a férfiak szexuális egészségének javítását is szolgálja, ugyanis tartalmaz egy olyan vegyületet, amely támogatja a szexuális funkciókat, illetve a teljesítményt is fokozza.

A gyömbér segíthet a gyulladásgátlásban és az ízületek egészségének támogatásában. A gyógynövény a menstruáció alatt fellépő fájdalmakat és görcsöket is nagyon hatékonyan csillapítja.

Emésztési zavarok esetén is számíthatunk a gyömbérre. Enyhíti a puffadást, mégpedig a gyomor ürítésének gyorsításával.

Tanulmányok szerint a gyömbér stimulálhatja az antioxidáns enzimeket, amelyek segítenek csökkenteni az oxidációt és a lipideket a májban, ezzel is elősegítve a máj egészségét.

Számos tanulmány számolt be arról, hogy segítheti a vas felszívódását is, illetve enyhítheti a vaskiegészítők gyomor-bélrendszeri hatásait.

A prebiotikumok olyan emészthető vegyületek, amelyek egyes táplálékokban is jelen vannak, és elősegítik a hasznos baktériumok növekedését és aktivitását a bélben. A gyömbér prebiotikumként is működik, és ezzel támogatja a bélmikrobiomot is.

A gyömbérnek az az egyik legnagyobb előnye, hogy télen melegítő hatásokkal bír, míg nyáron segít a testünk lehűtésében. Most két olyan recept következik, amelyet mi magunk is könnyedén elkészíthetünk. A gyömbérszirup nagyon jó szolgálatot tesz a hideg évszakban, míg a gyömbéres limonádé nagyszerűen lehűt a kánikulában.

Gyömbéres-citromfüves limonádé hozzávalói:

• egy nagyobb ujjnyi gyömbér meghámozva, lereszelve,
• egy csokor citromfű,
• 2 liter víz,
• ízlés szerint méz,
• 2 nagyobb biocitrom,
• egy biolime.

Elkészítése:

A vízben keverjük el a mézet, a reszelt gyömbért, a fűszerollóval felvágott citromfüvet, majd karikázzuk bele a citromot és a lime-ot. Behűtve fogyaszthatjuk.

Gyömbéres-fahéjas-szegfűszeges szirup hozzávalói:

• 1 nagy csésze méz,
• 4 evőkanál reszelt gyömbér,
• 1 citrom és egy lime frissen facsart leve,
• 10 db szegfűszeg,
• 1 teáskanál fahéj,
• 1 teáskanál őrölt szerecsendió,
• 5-6 db csillagánizs.

Elkészítése:

Keverjük a mézbe a hozzávalókat. Hagyjuk állni 1 hétig, majd szűrjük le. Hűtőben tároljuk. Betegségmegelőzésre napi egy teáskanállal, míg megfázás, influenza idején napi 2-3 teáskanállal is elfogyaszthatunk belőle. Hideg és meleg italt is készíthetünk ebből a keverékből. Öntsünk meleg vagy hideg vizet a pohárba, majd adjunk hozzá két teáskanál szirupot.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed