A relaxáció egyik formája – masszázs

Előfordulhatnak olyan napok, amikor nemcsak fizikai fáradtságot érzünk, de mentálisan sem érezzük magunkat túlságosan jól. Ezt még fokozhatja az őszi vagy téli hideg időjárás, ami még fel is erősítheti az izom- és ízületi fájdalmakat. Az egyik legjobb természetes gyógymód, ami csak létezik a testi és lelki panaszok orvoslására, nem más, mint a masszázs.

A masszázsterápia számos előnyt kínál. Nagyon sokféle típusa létezik a masszázsnak, az egyik ilyen a relaxációs masszázs. A relaxációs masszázs a masszázsterápia egyik formája. Ez a masszázstípus segít a szorongás és a stressz oldásában és csökkentésében. Akik a stressz levezetésének egy nagyszerű módját keresik, bátran válasszák a masszázsterápiát, hiszen nemcsak testileg frissít fel, hanem a léleknek is rendkívül jót tesz. A relaxációs masszázs leviszi a vérnyomást, javítja a keringést, és csökkenti az izomfeszültséget.

A masszázs másik típusa a terápiás masszázs. Ennek a masszázstípusnak a célja a fájdalom és a mozgászavarok csökkentése, mégpedig az izmokban lévő feszültség csökkentésével. A terápiás masszázs növelheti a test egy adott ízületének vagy régiójának mobilitását, illetve nagy szerepe lehet a fájdalom csökkentésében is.

A következő előnyöket szinte minden masszázstípus magában hordozza. Nézzük is meg, melyek ezek az előnyök. A masszázs ellensúlyozni tudja az egész napos íróasztalnál történő ülést. Amikor egész nap az íróasztalnál ülünk, akkor sok stressz nehezedik a vállunkra és a nyakunkra. A masszázsterápia azonban enyhítheti a hosszan tartó ülésből eredő testtartási stresszt, és maga a testtartás is javul a hatására. A rendszeres masszázs segít ellazulni is, ami némileg ellensúlyozza az egész napos ülés negatív egészségügyi hatásait.

A masszázsterápia csökkentheti az izomfájdalmat a keringés növelésével és javításával. A fokozott keringés segíti az izomműködés regenerálódását, és a jövőbeni izomsérülés megakadályozásában is sokat segíthet.

A masszázsterápia növeli a dopamin- és szerotoninszintet, ami a depresszió tüneteinek csökkenését eredményezi. A masszázs stresszoldó hatása jelentősen csökkenti a kortizolszintet, ami pedig csökkenti a szorongást.

A masszázst követően sokkal nyugodtabb és békésebb lesz az alvás is. Legyen szó fájdalomról, stresszről vagy szorongásról, a masszázs számos olyan dolgot enyhíthet, amely megakadályozhatja a jó éjszakai alvást.

A masszázsterápia az immunrendszer számára is nagyon hasznos lehet. A kutatások azt igazolják, hogy a masszázsterápián átesett személyek pozitív változásokat tapasztaltak a testük immun- és endokrin válaszában. Ez annak volt köszönhető, hogy szervezetükben megnövekedett a limfocita- és fehérvérsejtszámuk, amelyek szerepet játszanak a betegségek megelőzésében.

Amennyiben krónikus migréntől vagy gyakori fejfájástól szenvedünk, a masszázsterápia hatékony módja lehet annak, hogy a fájdalom gyakorisága és intenzitása csökkenjen.

Tanulmányok szerint a masszázsterápia alkalmazása Alzheimer-kórban, demenciában szenvedő és stroke-on átesett betegeknél nagyon sok előnnyel jár, például a memória javításával. A masszázsterapeuta ugyanis az agyhoz, a gerinchez, a nyakhoz és a szívhez kapcsolódó nyomáspontokon fog dolgozni, amely pontok masszírozása jelentősen képes a memória javítására.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed