A természet csodája ez az állat, de a kihalás felé sodródik

Ritka madarak százai repülnek minden évben több mint 10 ezer kilométert, hogy Oroszországból és Kínából az ausztráliai Darwin Harbourba jussanak. Déli előhelyük azonban veszélybe került egy hatalmas ipari beruházás miatt – írja a The Guardian.

A hosszú, íves csőréről ismert távol-keleti póling (Numenius madagascariensis) a világ legnagyobb vándorló partimadara. A természet egyik igazi csodájaként tartják számon állóképessége miatt. Mivel nem képes siklani, vitorlázni vagy az óceánokon landolni, hosszú útjuk teljes tartama alatt szárnyaikat csapdosva kell repülniük.

Az elmúlt 40 évben a távol-keleti póling világállománya 80 százalékkal csökkent, amit leginkább élőhelyeinek elpusztítása, illetve megváltoztatása eredményezett.

A fajt mára veszélyeztetettként tartja számon a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listája, példányszáma fogyatkozó tendenciát mutat.

Egy nagy méretű fejlesztési projekt részeként most 15 négyzetkilométernyi területen építenének rakpartokat és mólókat Ausztrália egyik félszigetén. A munkálatok a póling, illetve egy másik fenyegetett vándormadár, a kis goda élőhelyeit is érintenék. Északabbra pedig egy lakásépítési beruházás sodorhatja veszélybe a ritka madarak által látogatott területeket.

A természetvédők szerint az ilyesmi elfogadhatatlan egy olyan állat esetében, amely éppen élőhelyei elvesztése miatt kezdett a kihalás felé sodródni.

Ez nem úgy működik, hogy egyszerűen elmennek máshová, ha kitúrjuk őket a területeikről. Minden megmaradt, számukra alkalmas élőhely értékes és védelemre szorul

– nyilatkozta Sean Dooley, a BirdLife Australia munkatársa.

The post A természet csodája ez az állat, de a kihalás felé sodródik first appeared on National Geographic.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed