A vidéki élet valóban erősíti az immunrendszert?

Idős férfi talicskában ülő idős nénit tol, körülöttük virágoskert.

Idős férfi talicskában ülő idős nénit tol, körülöttük virágoskert.

Amikor a szülők megtudják, hogy gyermekük születik, sokat gondolkodnak, hogy a városból költözzenek-e vidékre. Merthogy a közvélemény még mindig úgy vélekedik, hogy a vidéki levegő mennyire jót tesz az egészségnek, kiváltképp az immunrendszer egészségének. És ez valóban így van. Ez az állítás még abban az esetben is érvényes, ha idősebbek vagyunk, és életünk delén döntünk úgy, hogy a városi életünket feladva vidékre költözünk. A vidéki élet sok szempontból kedvezőbb, mint a városban lakni. Elsősorban most az egészségügyi szempontokat vesszük figyelembe.

Egy tanulmány arról számolt be, hogy a városi, szennyezett levegő kedvez az allergia kialakulásának. A tanulmányok leírták, hogy a vidéken élő emberek immunrendszere jobban ki van téve a baktériumoknak, polleneknek, gombáknak és más irritáló anyagoknak, és ennek hatására olyan választ vált ki az immunrendszer, amely megvédi azt a túlérzékenységtől. Éppen ezért a vidéki élet csökkentheti az allergénekkel szembeni túlérzékenységet.

A kutatási eredmények azt mutatják tehát, hogy az immunrendszert igenis lehet befolyásolni, és ezáltal azt a túlérzékenységet is, amely allergiát vagy allergiás asztmát okozhat. Ennek fényében a kutatók kicsit közelebb jutottak az allergia kialakulásának megelőzéséhez.

A vidéki élet csökkenti a környezetre adott teljes immunválaszt, mivel stimulálja az immunrendszert. Ha azonban már valakinél kialakult valamilyen allergia vagy túlérzékenység, vagy asztmában, tüdőbetegségben szenved, nem feltétlenül jó választás vidékre költözni. Az immunrendszer ugyanis csak akkor tudja magát felvértezni ezekkel az allergénekkel szemben, ha teljesen egészséges.

Az immunrendszer kulcsfontosságú a jó egészség szempontjából, hiszen védi a szervezetet a fertőzésektől. Azonban az immunrendszer erősíthető. Cikkünk további részében leírunk néhány olyan módszert, amellyel mi is megerősíthetjük az immunrendszerünket.

Illesszünk be mindig szezonális és különböző színű zöldségeket és gyümölcsöket az étrendünkbe. Ezek a táplálékok lúgosítják a szervezetet, és antioxidánsokkal látják el a testet, amelyek segítenek a szabad gyökök elleni küzdelemben és ily módon az immunrendszer megerősítésében. Különösen a következő zöldségeket és gyümölcsöket tartalmazza az étrend: citrusfélék, bogyós gyümölcsök, paprika, brokkoli, zöld leveles zöldségek.

Kulcsfontosságú, hogy korlátozzuk a cukorbevitelt és a finomított táplálékokat, ugyanis ezek az ételek elnyomják az immunrendszert, és ez különféle betegségeket generálhat.

Kerüljük a transzzsírokat és a margarint is. Ezeket cseréljük le egészséges zsírokra, illetve illesszük be az étrendünkbe a következő táplálékokat: olívaolaj, avokádó, diófélék, magvak.

Étrendünk tartalmazzon megfelelő mennyiségű fehérjét is. A fehérje támogatja az energiatermelést és az izmok helyreállítását. Emellett segít egyensúlyba hozni a vércukorszintet, és jóllakottságérzetet biztosít.

Az immunrendszer erősítését szolgálja, ha rendszeresen iszunk folyadékot. Az ajánlás napi 6-8 pohár víz vagy más egészséges folyadék, például cukormentes zöldség- és gyümölcslevek, illetve gyógyteák.

A legfontosabb tápanyag a szervezet számára nem más, mint a C-vitamin, a cink és a D-vitamin.

Mozogjunk rendszeresen. Legalább heti 3-4 alkalmas és alkalmanként kb. 50 percnyi mozgásra van ahhoz szükségünk, hogy az immunrendszerünket jól karbantartsuk.

A stressz az egyik legrosszabb immunrendszer-romboló. Ezért van szükség a stressz levezetésére, amit megtehetünk mélylégzés-technikákkal vagy éppen meditációval.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed