A Bankmonitor kalkulátorát használó munkáshitel iránt érdeklődők több mint 40 százaléka nem felel meg a feltételeknek, és ennek legfőbb oka nem az életkor, hanem más kizáró tényezők – írja a portál.
A munkáshitelt év eleje óta lehet igényelni, a bankok tolonganak érte, hogy adhassák. A kifejezetten fiataloknak szánt lehetőség célja, hogy a 17 és 25 év közötti korosztály – tagjai közül azok, akik nem vesznek részt a felsőoktatásban és nem rendelkeznek diplomával – komoly anyagi segítséget kapjon. Ez a támogatás egy kamatmentes hitel, melynek maximális összege 4 millió forint.
A kamatmentesség vonzó lehetőség, hiszen egy ilyen kölcsön azt jelenti, hogy csak a felvett összeget kell visszafizetni – fél százalék kezességvállalási díjjal növelten –, kamatok nélkül, ami jelentős előnyt jelent más, a hitelpiacon elérhető hiteltermékekhez képest.
A Bankmonitor friss adatai szerint a munkáshitelhez való hozzáférés komoly akadályokba ütközhet. A novemberben indult, jogosultságot is ellenőrző munkáshitel kalkulátor több mint kétezer kitöltésének elemzése azt mutatja, hogy az érdeklődők több mint 40 százaléka nem jogosult a hitelre.
A kizáró tényezők – melyek közt többször átfedés is van – a Bankmonitor szerint a következők voltak:
11,34 százaléknak a munkaviszony vagy vállalkozói lét megléte jelentette a sikertelenséget,
10,12 százaléknak a munkajövedelme nem érte el a 150 ezer forintos minimumot, így még a legkisebb elvárásokat támasztó banknál sem tudnának munkáshitelt igényelni.
6,79 százaléknak 5 ezer forintnál nagyobb köztehertartozása van.
6,61 százalék jelenleg egy felsőoktatási intézmény hallgatója, ezért nem jogosult.
6,37 százalék már rendelkezik diplomával, ezáltal végleg kiesett a munkáshitelre jogosultak köréből.
4,64 százalék szerepel KHR-listán.
3,66 százaléka az érdeklődőknek nem felel meg az életkori kritériumoknak.
3,19 százaléknak nincsen 3 hónapnál hosszabb TB-jogviszonya.
0,61 százaléka pedig nem rendelkezik magyar lakcímmel.
The post Bankmonitor: az érdeklődők több mint 40 százaléka nem jogosult munkáshitelre first appeared on 24.hu.