A decemberi Forbes magazinban Sólyomi Dáviddal, a The Falcon Method befektetési hírlevél alapítójával és részvényelemzőjével beszélgettünk. Sikereinek ellenére, ha újrakezdené, három dolgot teljesen máshogy csinálna, mint befektetői karrierjének elején.
Három hiba, amibe ne csússz bele, mint ő, és egy jótanács, aminek végül a szintlépést és a hírlevelet köszönhette.
Használj TBSZ-t!
„Nagyon sokáig nem éltem a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) konstrukció adta előnyökkel, eleinte főleg azért, mert a bejövő osztalékokhoz hozzá szerettem volna férni. A gyakorlatban viszont nem használtam ezeket az osztalékokat, ez inkább egy pszichológiai biztonsági háló volt nálam. Utólag visszagondolva nem kevés pénzt hagytam az asztalon azzal, hogy nem tartós befektetési számlán keresztül fektettem be.”
A konstrukció előnye, hogy 3 év után kedvezménnyel, 5 év után teljesen adómentesen férhetünk hozzá a pénzünkhöz.
Nem csak az osztalékkal lehet jól keresni!
„A körülbelül 20 éves befektetői tapasztalatommal ma már látom, hogy nem csak a stabil osztalékfizető részvények között vannak kiemelkedően teljesítő cégek. Jó lett volna ezt évekkel ezelőtt nem annyival elintézni, hogy legyintek egyet és visszatérek az osztalékfizető részvényeimhez, hanem már akkor leásni az intézményi minőségű adatok szintjére és megnézni a mögöttes okokat. Későn jöttem rá arra, hogy a cégek EVA-termelése (gazdasági hozzáadott érték) nagyon erősen korrelál a vállalkozások hosszútávon megtermelt részvényhozamával. Nem kicsit lenne eredményesebb a portfólióm, ha erre öt évvel hamarabb jövök rá.”
Legyen csapatod!
„Túl sokáig csináltam egyedül a befektetési hírlevelemet. Életminőségben, szakmai színvonalban, az elemzések mélységében, mindenben egy teljesen új dimenziót adott, hogy ez mára egy komoly, szakmai csapatmunkává alakult. Jó lett volna, ha a 2017-es indulás után valaki megveregeti a vállam, hogy ez egy üzletileg életképes vállalkozás, már most kezdj el gondolkodni azon, hogy hogyan lesz ebből több mint egy one man show.”
+1: Ne elégedj meg azzal, ami van!
„Amit nagyon jól csináltam az elején, az az volt, hogy nem elégedtem meg azzal, ami van a piacon. A legtöbben, amikor szembesülnek a piacon kapható termékek és szolgáltatások kifogásolható minőségével, azt mondják, hogy »ez van«. Engem, amikor láttam, hogy milyen problémák vannak nemzetközi szinten is a befektetési hírlevelekkel, nem hagyott nyugodni az egyébként is túl erős igazságérzetem, hogy ez így nem jó, ezt sokkal jobban kellene csinálni. Ha nincs más, akkor nekem kell létrehozni valamit, amiben legalább olyan hiba nincs, amiről én tudok. Ez a javítási vágy kényszerítette ki belőlem a Falcon Method létrejöttét.”
Dávid a decemberi Forbes magazinban részletesebben is mesélt a hírlevél történetéről, a világ alig 100 kivételes minőségi-növekedési részvényének azonosításáról, valamint a portfóliójában szereplő és a hírlevele által megvételre javasolt részvények teljesítményéről. Lent a friss magazin, lapozz bele!
The post Befektetsz? 3+1 jótanács a fiatal magyar gurutól, hogy ne járj úgy, mint egykor ő appeared first on Forbes.hu.