A partvédőműre és a part 8-10 méteres közelségébe sodródott hulladék, nád eltávolítása is a strandüzemeltető feladata, a haltetemé akkor, ha az már a partra került – hangzott el a déli parti strandok üzemeltetőinek második fórumán, melyről a siófok.hu számolt be.
Az összejövetelt a siófoki strandokat fenntartó Balaton-parti Kft. ügyvezetője, Kósz Ágota kezdeményezte. A második tanácskozáson a házigazda Siófok mellett Balatonberény, Balatonfenyves, Balatonmáriafürdő, Balatonvilágos, Szántód és Zamárdi strandjainak üzemeltetői vettek részt. Előadást Kravinszkaja Gabriella, a Balatoni Vízügyi Kirendeltség vezetője, továbbá a balatoni vízirendészet két osztályvezetője, Verb István és Lengyel Tibor tartott, de megosztotta tapasztalatait Németh Balázs, az életmentéssel foglalkozó civil szervezet, a Déli Part Kft. tulajdonosa is.
A siófoki képviselő-testület novemberi ülésén merült fel a téma: a vízből kisodródott haltetemeket és a nádat is az önkormányzati kft. emberi szedik ki a kövek közül, holott nem biztos, hogy az ő feladatuk lenne.
Tisztáztuk, hogy a Balaton-parti Kft. feladata a partvédőműre vagy partközelbe került hulladék, nád eltávolítása, illetve hogy a haltetemé akkor, ha már partra került. Az eddigi gyakorlatunkon tehát nem kell változtatnunk. Ami a haltetemeket illeti, a vízből a halgazdálkodási társaságnak kell kiszedni a döglött halat, de strandjainkon eddig is megtettük, hogy amint haltetemet észleltünk, eltávolítottuk, hiszen strandszezonban nem várhatunk addig, amíg a halgazdálkodás emberei odaérnek
– nyilatkozta Kósz Ágota.
Itt arról írtunk cikket, hogy természetes jelenség tavasszal a haltetemek megjelenése a Balatonban, ahonnan évi 30-40 tonna haltetemet visznek el. Tavaly pedig döglött halak százezrei leptek el egy görög kikötőt.
The post Eldőlt, kinek kell eltakarítani a nádhulladékot és a haltetemet a balatoni strandokról first appeared on Sokszínű vidék.

