Számos ritkaság honosodott meg Maconkán – írta a Maconkai Szabadidő- és Sporthorgász Egyesület.
A Mátra előterében húzódó Maconkai-víztározó és tórendszere az elmúlt két évtizedben a természetközeli, családbarát horgászturizmus és a minőségi versenysport fellegvára lett. Magyarország egyik legnépszerűbb halastava számos kitüntető cím és versenycsúcs birtokosa. A tónál történt rekordfogásokról a Sokszínű vidék évek óta rendszeresen beszámol.
Az idén sikeresen megvalósult több elemű tófejlesztési beruházás „járulékos elemeként” született meg az a kis vízterület, amely az V. és VI. tórészlet zsilipjeit köti össze. A tenyérnyi tavacska biztosítja az Élmény-tó állandó vízszintjét, és a tavon a horgászat lehetőségét.
Maconkán egy olyan dísztavat akartak kialakítani, amely különleges növények látványával is gyönyörködtetheti a látogatókat. Kugli József segítségével az ötlet megvalósult, így mára már több, mint 20 fajta gyönyörű vízinövény alkotja a sokszínű életközösséget.
Az indiai lótusz Délkelet Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos növényfaj, Magyarországon a 19. század második felében próbálkoztak először szabadföldi megtelepítésével. Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Botanikus Kertjében az 1950-es évektől él. Az egzotikus növény az iszapba visszahúzódott gyöktörzseinek köszönhetően akár a vastag jégpáncél alatt is képes áttelelni.
A lótusz az ősi keleti vallásokban a megtisztulás és az újjászületés jelképe, virága a buddhizmus egyik fő szimbóluma. A növényt Ázsia számos országában fogyasztják, Kínában és Indiában például süteménynek is feldolgozzák. Gyöktörzséből főzeléket készítenek, tejnedvét pedig gyógyászati célokra alkalmazzák
The post Indiai lótuszok nyílnak a nógrádi horgászparadicsomban first appeared on Sokszínű vidék.