Léteznek veszélyes táplálékok is

Szinte mindig azt halljuk, hogy a zöldségek és a gyümölcsök mennyire egészségesek. Ez így is van, azonban vannak ezeknek az egészséges zöldségeknek és gyümölcsöknek olyan részeik, amelyeket jobban teszünk, ha nem fogyasztunk el, mivel károsak lehetnek az egészségre. Cikkünkben olyan gyümölcs- és zöldségrészeket és egyebeket említünk, amelyek nem hatnak pozitívan az egészségre, sőt akár még komoly betegségeket és állapotokat is okozhatnak.

Egyes kutatási eredmények szerint a cseresznye- és meggymag is tele van mérgező vegyületekkel. Azonban nagyon sok magot kellene elfogyasztani, és a magot meg is kellene rágni, hogy az egészségünk veszélybe kerüljön. Ha csak tehetjük, semmiképpen se nyeljük le se a meggy, se pedig a cseresznye magját.

Az alma nagyon egészséges, azonban a magjai már nem. A magok cianid nevű vegyületet tartalmaznak, amelyek károsan hatnak az egészségre. Azonban ha csak egyet-kettőt nyelünk le, és nem rágjuk meg azokat, nem igazán lehetnek komoly problémáink, hiszen az almamagokon egy védőbevonat van, így a cianid szervezetbe jutásának esélye meglehetősen kicsi.

A bodza gyógynövényként is funkcionál, hiszen erősíti az immunrendszert, csökkenti a lázat megfázás, nátha és influenza esetén, illetve nagyon hatékony a székrekedés kezelésében. Azonban sem a bodzalevelek, sem pedig az éretlen bodzabogyók fogyasztása nem javasolt, ugyanis olyan mérgező vegyületeket tartalmaznak, amelyek hasmenést, hányingert és hányást okoznak.

Szerecsendiót sokféle ételben használhatunk, sőt még péksüteményekben és süteményekben is. Nagyon kicsi adagban nem veszélyes, sőt még jót is tesz az egészségnek, azonban nagyobb mennyiségben fogyasztva károsan hat az egészségre, mivel egy miriszticin nevű vegyületet tartalmaz, amely okozhat hallucinációt, rohamokat, szédülést, álmosságot és zavartságot is.

A burgonya levele, hajtása és szára nem ehető. Ezek a növényi részek egy glikoalkaloid nevű vegyületben bővelkednek, és mérgező hatással vannak a szervezetre. Ez a vegyület okozhat zavartságot, hasmenést, hányingert, fejfájást és akár még halált is.

Nyersen senki sem fogyaszt babot. Jól is tesszük, hiszen ilyenkor nagyobb mennyiségben tartalmaz lektineket, amelyek toxikus hatással vannak a szervezetre. Okozhatnak gyomorfájást, hányást és hasmenést is.

A spenót és a rebarbara is tartalmaz oxálsavat. A rebarbara levelei azonban nagyobb mennyiségben tartalmaznak oxálsavat. Az oxálsav kötődik a kalciumhoz, így megnehezíti a szervezet számára, hogy felszívja és hasznosítsa azt. Ez nemcsak a csontok egészségére lesz negatív hatással, hanem kialakulhat vesekő, véralvadási problémák, hányás és hasmenés is.

A mandula egy amigdalin nevű anyagot, vegyületet tartalmaz, amely cianiddá alakulhat a szervezetben. Az édes mandula ugyan biztonságosan fogyasztható, azonban a keserű mandula nagy mennyiségű fogyasztása olyan tüneteket okozhat, mint hasi görcsök, hányinger és hasmenés.

A kesudiót „kezelésnek” vetik alá, mielőtt a boltok polcaira kerül, ugyanis egy urushiol nevű toxin található meg a héjában. A kesudió abban az esetben is okozhat allergiás reakciót, ha a boltból vásároltat fogyasztjuk.

A mangó egészséges, de mivel a héja szintén tartalmaz mérgező toxinokat, így érdemes meghámozva fogyasztani. Nagyobb mennyiségben fogyasztva a mangóhéj okozhat allergiás reakciót, de duzzanatot, kiütést és légzési problémákat is.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed