Tovább csinosítja a Téglagyári tanösvényt a Vásárhelyi Természetvédelmi Egyesület. Rövid bejegyzésükben bemutatták, hogyan segítik a védett madarak fészkelését.
A Hódmezővásárhely határában elterülő Téglagyári tavak és környékük ideális táplálkozó-, fürdő- és sárgyűjtő hely a fecskéknek. A madarak tavasszal és ősszel nagy tömegben vonulnak ezen a területen.

Tanösvény és kilátó
Ahogy korábban írtuk, a mesterséges tavak helyén a 19. és a 20. században is téglagyár működött. Az agyag bányászata során egyre mélyebbre ástak, majd a gödrök az évek alatt vízzel töltődtek fel. Természetes, hogy később a parti madarak felfedezték maguknak az ideális élőhelyet. A területen egy tanösvényt és egy kilátót létesítettek annak érdekében, hogy a madarak zavarása nélkül tudjuk megtekinteni az állatokat.

Segítik a fecskéket
Ezekben a napokban érkeznek az első fecskék vissza a telelésükből, a legelső madarat Zalában észlelték, róla korábban hírt adtunk már. A sarlósfecske városok magas épületeinek réseiben fészkel, lakótelepek panelházainak hézagaiban neveli fiókáit, ezért Szolnokon a magasban elhelyezett fecskeodúkkal segítik a madarakat. 2024 őszén hibrid fecskéket fogtak a Ferencmajori Madárvártán. Egy hajdúsági vályogvető sárból tapaszt műfészket a fecskék számára.
The post Nyolclakásos fecskelakkal kedveskedtek a molnárfecskéknek first appeared on Sokszínű vidék.

