Óriási szélenergia-fejlesztést jelentett be Kapitány István, már nyáron elkezdődik

A kormány szélerőmű-pályázatot ír ki, hogy legalább 700 megawattal bővítsék a termelést.

Mi történt? A Gazdasági és Energetikai Minisztérium terve szerint 2030-ig a jelenlegi kapacitás több mint tízszeresére növeljék a szélenergia-kapacitást, számolt be róla Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a Facebookon.

Augusztus 31-én a kormány szélerőmű-pályázatot ír ki, hogy legalább 700 megawattal bővítsék a termelést.

Kontextus: Kapitány azt mondta a videóban, hogy az elmúlt években ugyan sokat fejlődött az ország megújulóenergia-ellátása, de ez nagyrészt napelemekről szólt, a szélenergia kapacitása Kapitány szerint 2016 óta 330 megawattos szinten marad.

A pályázatot augusztus 31-én írják ki, de a tervezetet már július közepén társadalmi egyeztetésre bocsátják. A projekthez az energiahálózatot is fejleszteni kell. EU-s támogatással másfél milliárd eurót fordít erre a kormány. 

The post Óriási szélenergia-fejlesztést jelentett be Kapitány István, már nyáron elkezdődik appeared first on Forbes.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

https://www.youtube.com/watch?v=Pdnw4KiUWp0