Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles teszt

A Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles kibővített, grafikailag feltuningolt változata gyakorta kellemetlenül fest és lerí róla, hogy nem sokat pepecseltek a játékmenet rendbetételével.

Közel 25 éve jelent meg az eredeti Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles: akkoriban kizárólag a PlayStation, Dreamcast és GameBoy Advance készülékek tulajdonosai élhették át interaktív köntösben a Star Wars: I. rész – Baljós árnyak egyes eseményeit. Bár az is igaz, hogy George Lucas filmje kapcsán picikével korábban egy azonos című – ám egyébként a felépítettségét tekintve hasonló – játék, amely talán izgalmasabban sikerült, mint a jelenlegi tesztalanyunk (a fogatversenyekre fókuszáló Racerről nem is beszélve). Mindenesetre itt van nekünk a néhai LucasArts fejlesztése, amit a futószalagon érkező remasterek egyik koronázatlan királya szállított le nekünk. A messzi-messzi galaxis világa nem áll messze az Aspyrtól, hiszen nekik köszönhetjük a Star Wars: Bounty Huntert és a csúnyán elhasaló Star Wars: Battlefront Classic Collectiont, illetve, ha hinni lehet az internet szerte hosszú idők óta terjengő pletykáknak, ők próbálják összetákolni a Star Wars: Knights of the Old Republic újgenerációs verzióját.

Az alapanyag mivoltából a Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles történetét nem részletezném különösebben. Nagy valószínűség szerint legtöbben kívülről fújják, hogy az 1999-ben debütált szélesvásznú kasszasikerből végre megismerhettük, hogy miként lett a padawan Obi-Wanból jedi lovag és bemutatkozott a Naboo népe (hogy a folytatásokból jószerivel teljesen mellőzzék őket), továbbá az ifjú Anakin Skywalker is felbukkan. A játék béli események alapvetően ezen karakterekkel kapcsolatos események körül zajlanak összesen 10 pályán keresztül (plusz van ezektől független 4 bónusz szint is), vagyis tulajdonképpen bejárhatjuk a fontosabb helyszíneket. A kiválasztható karakterek közül irányíthatjuk a legismertebb jediket, köztük természetesen Kenobit és Qui-Gon Jinn-t, de Windu-t és a statiszta szerepét betöltő lovagok közül (Plo Koon, Adi Gallia) is mazsolázhatunk. Ugyanakkor olyan egyéb szereplőkkel is csatába indulhatunk, mint például Darth Maul, Amidala királynő, Panaka vagy egy harci droid.

A pályák kidolgozottsága lineáris, lényegében csak mennünk kell az orrunk után és aspiráns hősünktől függően szüntelenül kardozni vagy lövöldözni fogunk. Az Erő érzékenyeknek azonban karakterspecifikus képességeik vannak, amik különös módon a gyakori alkalmazásuk következtében hamar használhatatlanná válnak – ám az ehhez hasonló incidensek megelőzése érdekében magunkhoz kell kapnunk a szinteken elszórt energia növelőket. Az ellenlábasaink jellemzően űrkalózok, a Kereskedelmi Szövetség B1-es droidjai és persze a droidikák: a kb. 5 órás végigjátszásunkat rengetegen igyekeznek megkeseríteni, de unatkozni soha nem fogunk és érdemes minél többjüket levadászni, hiszen a végelszámolásnál jó esetben kedvenc emberünket még fejleszhetjük is életerőnövelővel, kombókkal vagy hosszabb Erő csikkal.

A Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles-ben újdonságként lokális kooperatív módban is fénykardot ragadhatunk és kuriózumként hat, hogy mozgásukat tekintve mindegyik hőssel eltérő technikával hadonászhatunk. Sajnos a PC-s tesztelés közben kiderült, hogy a második játékosnak mindenképpen gamepadot kell ragadnia, szóval, ha nem porosodik ilyesmi a fiókban, akkor érdemes beszerezni egyet, ugyanakkor a billentyűk kiosztását még klaviatúrát illetően sem lehet módosítani. Külcsín szempontból a korábbinál jóval szebb látvány fogad minket, a textúrák nagy részét leheletnyivel felturbózták, bár az is igaz, hogy módosítani az egyes beállításokat ebben a menüpontban sem lehetséges és a maximális felbontást sem tudtam 4K-ra állítani (a tesztelés idején 2048×1152 volt a maximum).

Egysíkú és önismétlő játékmenetét tekintve nem nagy durranás a Star Wars: Episode I: Jedi Power Battles, de úgy is mondhatnám, hogy még eredeti debütálása idején sem számított túlontúl kiemelkedőnek – inkább ellenkezőleg. John Williams filmhez komponált zenéje és a vadiúj multiplayer mód miatt viszont érdemes legalább egy nagyobb leárazás idején befizetni rá még abban az esetben is, ha csupán egyszeri szórakozásként javallott kezelni.

Pontszám: 5/10
Fejlesztő és kiadó: Aspyr
Platform:
PC, PS4|5, Switch, Xbox One & Series

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed