Szarkofágra bukkantak a törökországi Antalya tartományban található Szent Miklós-templomnál, Szent Miklós eredeti temetkezési helyének közelében – számol be a Heritage Daily. Szent Miklós görög származású ókeresztény püspök volt a kis-ázsiai Müra városában, alakja mára összefonódott a Mikulással.
Évszázadokkal halála után II. Theodosius bizánci császár elrendelte a róla elnevezett templom felépítését azon a helyen, ahol püspökként szolgált. Holttestét exhumálták és a szentélyben temették el, de a 11. században a maradványait állítólag áthelyezték a dél-itáliai Bariban található Basilica di San Nicola bazilikába.
Az első keresztes hadjárat idején velencei tengerészek egyes ereklyéit Velencébe, a San Nicolò al Lido kolostor bazilikájába vitték. 1953-ban a Bariból és Velencéből származó csonttöredékek vizsgálata megállapította, hogy azok ugyanattól az egyéntől származna, de nem sikerült őket egyértelműen Szent Miklóshoz kötni.
Törökországban két éven át tartott a Szent Miklós-templom vizsgálata, a kétszintes melléképületében pedig nemrégiben egy nagyjából 2 méter hosszú mészkőszarkofágot tártak fel. Ebru Fatma Findik, a Hatay Mustafa Kemal Egyetem munkatársa és kollégái abban bíznak, hogy feliratokat is találhatnak majd. A sírkamrának egyelőre csak egy részét tárták fel, ezért további felfedezésekre számítanak.
The post Szarkofágot találtak Szent Miklós sírjánál first appeared on National Geographic.