Titokzatos, elásott építményt találtak a gízai piramisoknál

Egy friss tanulmány alapján egy L alakú struktúrát és több más anomáliát észleltek a gízai piramisok közelében – számol be a Heritage Daily. A kutatók geofizikai módszerekkel, talajradar (GPR) és elektromos ellenállás-tomográfia (ERT) kombinációjával fedezték fel a jeleket a nyugati temetőben.

A lelőhely a Gízai-fennsíkon, a híres piramisoktól közvetlenül nyugatra fekszik. A temető kisebb részekre tagolódik, és masztaba típusú sírokból, illetve felszín alatti építményekből áll.  A masztabák a királyi család tagjai és más, magas rangú személyek számára készültek, jellemzőjük a lapos tető és a mészkőből vagy vályogtéglából épített szögletes kialakítás. A struktúrák középpontjában egy-egy függőleges akna áll, amely a föld alatti kamrához vezet.

A kutatók szerint az L alakú építmény 2 méter mélyen, közvetlenül a G4000-es masztabától délre található. Úgy tűnik, hogy homokkal töltötték fel, és egy mélyebb építmény bejárati alagútjaként szolgálhatott.

Ezt támasztja alá, hogy az L alakú struktúra alatt mélyebben, 3,5-5 méterrel a felszín alatt koncentrálódó anomáliákat észleltek, amelyek közül kettő egészen 11 méteres mélységig detektálható.

Szató Motojuki, a Higasi Nippon Nemzetközi Egyetem munkatársa és kollégái szerint az anomáliák régészeti potenciálnak tulajdoníthatók. A csapat az információkból arra következtet, hogy a jeleket okozó szerkezet egy függőleges mészkőfalakból vagy sírépítményhez vezető aknákból álló struktúra lehet, az anomáliákat okozó anyagot viszont nem tudták meghatározni.

The post Titokzatos, elásott építményt találtak a gízai piramisoknál first appeared on National Geographic.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed