Több mint száz apró aszteroidára bukkantak

Az idei év során számos aszteroida érte el a Föld légkörét, ám a kisbolygók többsége megragad a kisbolygóövön, amely a Mars és a Jupiter pályája között húzódik. Az itt keringő, legnagyobb objektumokat már több száz éve ismerik, de folyamatosan találnak új, apróbb aszetroidákat is. Az MIT kutatóinak pedig most sikerült lecsökkentenie a felfedezhető bolygók határát – írja az IFLScience.

Az új felfedezés mögött álló kutatócsoport rájött, hogy az exobolygók tanulmányozására használt adatok felhasználhatók a Naprendszerünkben található aszteroidák azonosítására is. A szakértők a „shift and stack” nevű technikát alkalmazták a halvány objektumok kiemelésére a képeken.

A kutatók a James Webb Űrteleszkóp (JWST) adatait használták fel a kisebb aszteroidák észlelésére, amely a dekaméteres mérettartományban nagyjából 138 aszteroidát azonosított. 

Ezek közül némelyik olyan széles volt, mint egy stadion, de a legkisebb aszteroidák mérete alig 10 méter volt.

Artem Burdanov, az MIT Föld-, Légkör- és Bolygótudományi Tanszékének kutatója szerint most már módunk van arra, hogy észrevegyük ezeket a kis aszteroidákat, amikor még sokkal távolabb vannak, így pontosabb pályakövetést végezhetünk, ami kulcsfontosságú a bolygónk védelme szempontjából.

The post Több mint száz apró aszteroidára bukkantak first appeared on 24.hu.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed