A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. kezdeményezésére, a rendkívül magas hőmérsékletű, csapadékmentes időjárás, valamint a megnövekedett vízfogyasztás miatt 2026. június 27-től visszavonásig I. fokú vízkorlátozást rendeltek el Veresegyház, Erdőkertes, Szada és Őrbottyán közigazgatási területén, tájékoztattak az érintett települések önkormányzatai a Facebookon.
A vízkorlátozás időtartama alatt kérik a lakosságot a takarékos ivóvíz-használatra.
Kérik továbbá, hogy a lakosság mellőzze az ivóvíz felhasználását az alábbi célokra:
- tömlős locsolás 6.00 és 23.00 óra között,
- járdák és utak mosása,
- automata öntözőberendezések működtetése,
- gépjárművek tömlős mosása,
- úszómedencék feltöltése.
Zala megyében az elmúlt héten nagyon súlyos gondokat okozott a vízkorlátozás. Az aszály már a Balaton-átúszást is komolyan érinti, miközben a Velencei-tavon mentőhalászatra készülnek.
The post Több Pest megyei településen is vízkorlátozást rendeltek el first appeared on Sokszínű vidék.
