Világbajnoki címet szerzett az U18-as vízilabda-válogatott

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott 12-10-re verte Szerbiát az U18-as világbajnokság döntőjében.

A szövetség beszámolója szerint végig jobbak voltak a magyar pólósok, de a teljesítményük hullámzott, ám a kritikus pillanatokban mindig történt valami pozitív. Az első negyed nem a védelmekről szólt, mert igazi gólgálát hozott, a magyarok 6-4-re nyerték ezt a játékrészt, nagyszünetig az előnyből egy gól maradt. A harmadik negyed 2-2-es döntetlennel zárult, így az utolsó játékrész döntött, amelyben viszont 9-9 után végig vezetett Magyarország.

A döntő MVP-je Simon Balázs, a torna legjobb edzője Korényi Balázs, a legjobb kapus pedig Szitás Dávid lett.

Végeredmény – U18-as vízilabda-világbajnokság, döntő

Szerbia-Magyarország 10:12 (4:6, 2:1, 2:2, 2:3)
G.: Novakovics 3, Kojics, Gladovics 2-2, Bodiroga, Gyokanovics, Krsztics, ill. Simon B. 4, Balogh B., Tóth A., Benedek M. 2-2, Haverkampf, Lugosi

The post Világbajnoki címet szerzett az U18-as vízilabda-válogatott first appeared on 24.hu.