Még tavasszal, április 4-én zárták le Csobánka népszerű kirándulóhelyének, a könnyen megmászható, 328 méteres Oszoly-csúcsnak egy részét.
A lezárás a fokozottan védett vándorsólyom költése érdekében történt, mert a madárnak a sziklán volt a fészke. Ezért a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata átmenetileg korlátozta a csobánkai Oszoly sziklamászóhelyén, a Veszprémi-fal és Delago-fal minden mászóútján a sziklamászó tevékenységet.
A nemzeti park most arról számolt be Facebook-oldalán, hogy köszönhetően a korlátozásnak, a sziklamászók megértésének, természetvédelmi őrök és polgári természetőrök ellenőrzéseinek, a költés sikeres volt. Három vándorsólyom fióka kelt, növekedett és repült ki a sziklafalon lévő költőhelyről.
Az ilyen a sikeres együttműködések viszik előre a természeti értékek védelme és a természet, mint élményt adó közeg használatának összehangolását. A korlátozást a mai nappal feloldjuk
– írták a posztban.
Megírtuk azt is, hogy különleges videó készült a rétisas fiókák gyűrűzéséről, és tűzoltók vitték át a kidőlt fáról egy biztonságosra a rigó tojásokkal teli fészkét. De beszámoltunk arról is, hogy tiltakoznak az ország egyik legnézettebb gólyakamerájának kikapcsolása ellen.
The post Kirepültek a fiókák: újra látogatható a népszerű sziklafal first appeared on Sokszínű vidék.
