Fehérjét tartalmazó anyagot öntenek a hazai vizekbe: így irtják a szúnyogokat
Május második hetében elindul a központi szúnyoggyérítési program – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A tavaszi időszakban első lépésként a lárvák elleni biológiai védekezés zajlik, amely során a szúnyogok tenyészőhelyén egy természetes baktérium által termelt fehérjét tartalmazó készítményt juttatnak a vízbe. Ez a fehérje a kijuttatott dózisban kizárólag a csípőszúnyogok lárváit pusztítja el, minden […]