A tengeri só előnyei – jó az ízületeknek, a bőrt is megszépíti, és a légzőszervek egészségét is védi

A tengeri sót érdemes rendszeresen vagy akárcsak kúraszerűen is fogyasztani, ugyanis nagyon sok előnyös tulajdonsággal rendelkezik.

A tengeri só egyik nagy előnye, hogy kiegyensúlyozza az elektrolitokat a szervezetben. Sokan azt gondolják, hogy a só vizet von el a szervezetből. A legújabb kutatási eredmények azonban azt bizonyítják, hogy a tengeri só még a hidratációban is nagy szerepet játszik.

A tengeri só nemcsak a folyadék-visszatartást akadályozza meg, hanem még a vérnyomás szabályozásában is aktívan részt vesz. Ez a táplálék nagyon jót tesz az emésztésnek, és még a mellékvesék működésére is rendkívül pozitívan hat. Ha ez nem lenne elég, még az is bebizonyosodott a tengeri sóval kapcsolatban, hogy nagyon pozitívan hat a bőr egészségére is.

Ezek után azt is mondhatnánk, hogy a tengeri só gyógyító tulajdonságokkal és hatásokkal rendelkezik, ami voltaképpen igaz is. A tengeri sónak kiemelkedő az antiszeptikus és antibakteriális hatása, és mivel gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, így nagyon eredményesen gyógyítja az olyan bőrbetegségeket, mint az ekcéma és a pikkelysömör. Ha rendszeresen sófürdőt veszünk, akkor még a bőr öregedési folyamatait is lassítani tudjuk.

Az ízületi gyulladás nemcsak az ízületeket nem kíméli, de még a csontokat sem. Azonban a tengeri só olyan tápanyagokat, többek között kalciumot is tartalmaz, ami rendkívül jót tesz a csontok egészségének. A tengeri só erős gyulladáscsökkentő hatása kulcsfontosságú eleme az ízületi gyulladásban szenvedők fájdalmának és gyulladásának csökkentésében. Számos kutatás igazolja, hogy a fürdővízbe szórt tengeri só – aztán az ebben a vízben történő pihenés – jelentős eredményeket adhat fájdalom- és gyulladáscsökkentés szempontjából ízületi gyulladás és porckopás esetén.

A tengeri só olyan elektrolitokat tartalmaz, mint például magnézium, kalcium és kálium, amelyek nagyon lényegesek az optimális egészség fenntartásához. A tengeri só rendszeres fogyasztásával elkerülhetővé válik, hogy elektrolit-egyensúlyhiány alakuljon ki a szervezetünkben.

Amennyiben nem fogyasztunk elegendő sót, úgy annak az emésztőrendszer egészsége is kárát látja. A sóhiány például csökkenti a gyomor savtartalmát. Ha kevés a gyomorsavunk, akkor olyan tünetekkel kell számolnunk, mint gyomorégés, székrekedés, hányás és gyomorfájdalom.

Amennyiben elegendő gyomorsavval rendelkezünk, úgy az egyes tápanyagok, azaz vitaminok és ásványi anyagok felszívódása is sokkal jobb lesz.

A tengeri só aktívan hozzájárul az agy, az izom és az idegek megfelelő működéséhez is. A tengeri só ugyanis nemcsak a megfelelő folyadékegyensúly megtartásában játszik szerepet, hanem ezeknek a szerveknek az egészségében is.

A tengeri sót a történelmi kultúrákban a bőr tisztítására használták. A hámlasztás egy remek mód arra, hogy egészséges maradjon a bőrünk. A mechanikus hámlasztás – beleértve a tengeri sóból készült bőrradírokat – eltávolítja a pórusokat eltömítő szennyeződéseket. A természetes tengeri sók olyan elektrolitokat tartalmaznak, amelyek elengedhetetlenek a bőrsejtek megújulásához.

Ezen kívül a tengeri só magnéziumban is bővelkedik, amely ásványi anyag gyulladáscsökkentő és antimikrobiális hatásokkal rendelkezik.

A tengeri só gyulladáscsökkentő és nyugtató hatásainak köszönhetően pozitívan hat a légzőszervek egészségére is. Erős köptetőként segít megtisztítani a tüdőt és az orrjáratokat a lerakódott váladéktól, emellett enyhíti a torokfájást, és megnyugtatja a száraz és irritált torkot. Hatékony gyógymódot nyújt asztma és hörghurut esetén.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Loading RSS Feed

Loading RSS Feed